118 prihlásených, ale aj nové zvodidlá na Proplusco Slovakia Baba

0
221

Už doslova iba pár desiatok hodín chýba do štartu podujatia Prosplusco Slovakia Baba 2017. Už presne poznáme počet prihlásených jazdcov, ale aj aké prebiehajú posledné úpravy trate na Pezinskej Babe.

Takmer sto dvadsiatka jazdcov z šiestich európskych krajín, ale množstvo formulových, či kopcových špeciálov, množstvo adrenalínu, ale aj zábava pre dospelých a ich ratolesti. To všetko čaká na fanúšikov pretekov automobilov do vrchu už počas nadchádzajúceho víkendu na Pezinskej Babe. Jedine tu, na legendárnej trati, totiž odštartuje podujatie Proplusco Slovakia Baba 2018.

Vodiči, ktorí sa počas posledných dvoch týždňov vydali po ceste smerujúcej z Pezinka do Perneku si určite všimli zvýšený počet rôznych pracovníkov na spomínanej ceste. Napriek faktu, že doprava bola v niektorých miestach obmedzená, či zúžená, nikto z vodičov nenadával. Nás preto zaujímalo, aké úpravy vlastne organizátor Autoklub Slovakia Baba o.z. na samotnej trati a v jej okolí vykonával.

„Ako sme už minulý týždeň avizovali, keďže kompetentní napriek množstvu prísľubov nekonali, museli sme začať na vlastné náklady s opravou výtlkov na ceste, ktorých tu bolo naozaj veľké množstvo. Podarilo sa, cesta síce nemá nový asfaltový koberec, výtlky sú však poopravované, čo je podstatné. Po tejto oprave prišiel rad aj na zvodidlá, ktorých montáž prebiehala v aktuálnom týždni. Pridávali sme nové časti a to hlavne v nebezpečných úsekoch a zákrutách. Zároveň s montážou nových zvodidiel ďalšia partia robila vodorovné dopravné značenie a to nielen na priamo na ceste, ale aj v paddocku. Samozrejme museli sme zvládnuť aj množstvo iných príprav, ale už je všetko pripravené tak, že od piatkového rána štartuje podujatie Proplusco Slovakia Baba 2017 administratívnym a technickým preberaním. Následne, počas víkendu nás čakajú dva samostatne hodnotené pretekárske dni,“ povedal predseda organizačného výboru, Peter Ambrúz.

Podujatie Prosplusco Slovakia Baba 2017 štartuje v dňoch 7. – 9.7.2017. V priebehu soboty a nedele (8.-9.7.2017) budú mať diváci možnosť sledovať najskôr dopoludnia dvojicu tréningových jázd a popoludní dvojicu súťažných, ktoré rozhodnú o tom, kto bude najrýchlejším jazdcom na Pezinskej Babe.

Miro Majláth