162 jazdcov prišlo otvoriť sezónu ESX CUP 2018 do Levoče. Väčšina bohužiaľ do finále neodštartovala

0
801
LEVOČA 22.4 2018: ESX cup – Regionálny pohár Východ 2018 bol pre nepriaznivé podmienky ukončený po dvoch finálových štartoch. Kvôli hustému prachu sa poverení činovníci SMF rozhodli preteky predčasne ukončiť, aby predišli zbytočným zraneniam a pádom.

Svoju prvú finálovú jazdu tak stihli urobiť len niektoré hobbícke, juniorské a veteránske kategórie. Staronová trať v Levoči si nevychutnala všetkých 162 pretekárov, ktorí ju poctili svojou účasťou, zato si z nej však niektorí odniesli body za odjazdenú finálovú jazdu a prémie za holeshot, teda najlepší štart.

Holeshotkings:
MX2 Hobby + MX Junior 125 1. jazda: Ľuboš Pohorelec, 2. jazda: –
Spoločné rozjazdy MX4, MX4+, 1. jazda: Radoslav Kedžuch, 2. jazda: –

Ľuboš Pohorelec sa stal najlepším štartérom prvej spustenej jazdy a odniesol si tak z Levoče finančnú prémiu od promotéraESX Media a motokozmetiku od Motomixu. Po tomto štarte si sily zmerali jazdci z kategórie MX2 Hobby a MX Junior 125. Ľuboša Pohorelca predbehol ešte v prvom kole Tomáš Ballo a na čele zostal až do konca, neskôr ho predbehol aj Peter Malý a tak sa Pohorelec musel uspokojiť s bodmi za tretie miesto.

U Juniorov jazdiacich na strojoch v kubatúre 125cmm pekne odštartoval Dalibor Macho (Motocrossclub Skýcov), neskôr však podľahol tempu Filipa Benčíka. Tretie miesto obsadil Peter Svitek.

U veteránov od 40 do 50 rokov (MX4) sa predviedol ako najlepší štartér Radoslav Kedžuch, no po štyroch kolách ho predbehol Zoltán Vörös, ktorému patrilo v cieli prvenstvo. Tretí prišiel do cieľa KonstantinSchelestaj.

Jazdci po 50tke, teda kategória MX4+, predviedli divákom peknú jazdu, z ktorej víťazne vyšiel Peter Pipich (Motoklub Medzibrod). Víťazstvo mal však vydreté, pretože tak ako sme na to už zvyknutí, musel o neho zabojovať proti Ukrajincovi VolodymyroviZavadetskemu. Zavadetsky viedol vo finálovej jazde a až v druhej polke sa Pipichovi podarilo dostať sa dopredu. Trojicu na stupni víťazov doplnil Vojtech Doboš (L Racing).

Ďalšie podujatie – 6.5.2017 v obci Spišské Vlachy
Druhou zastávkou seriálu ESX CUP – regionálny pohár Východ bude trať za obcou Spišské vlachy. Okrem bodov do ESX CUP-u sa tu budú rozdávať aj body do hodnotenia Slovenského pohára v motokrose, takže fanúšikovia sa môžu tešiť na účasť jazdcov z celého Slovenska.

Viac info o ESX CUP 2017: https://esxcup.sk/
alebo na facebooku: https://www.facebook.com/esxcup2017/

Zvláštne ustanovenia k pretekom nájdete na stránke SMF:http://www.smf.sk/materials/supervisor/rp_vychod_spvlachy2018.pdf

Autor článku: Mgr. Radka KovaľMazáková
Autor foto: Dávid Adamkovič