384 hrotov na pneumatike zo Švédska!

0
593
Mladá írsko-britská dvojica Craig Breen – Scott Martin dosiahla na Rally Sweden 2018 svoj historický úspech, keď si vyjazdila druhé miesto v absolútnom poradí. Popri veľkej radosti, ktorú jazdec prejavuje aj na sociálnych sieťach, zverejnil fotku pneumatík, ktoré na zasneženej trati vo Švédsku použil.

Zaujímavosťou na pneumatikách je to, že každá jedna obsahovala neuveriteľných 384 hrotov! Keďže Breen pri ceste za svojím druhým miestom využil až 24 pneumatík, tie tvorilo dokopy takmer 10 000 hrotov! Tieto zimné pneu sú prispôsobené na zimnú rally a sú približne o 2 cm užšie ako šotolinové pneumatiky. Hroty vyčnievajú 6,5 mm a ich konce sú z volfrámu.

Posádka na švédskej rally vyhrala 3 rýchlostné skúšky a po celý čas si udržiavala kontakt s čelom poradia. Už v druhej etape jej patrila priebežná druhá priečka, ktorú si udržala až do záveru súťaže. „Som na absolútnom vrchole sveta! Bol to neuveriteľný víkend. V minulosti som si túto rally vždy užíval, ale tento ročník som prekvapil sám seba tým, že som dokázal bojovať medzi špičkou štartovného poľa. Môj Citroen C3 WRC skvele fungoval a vďaka tomu som mohol nášmu tímu zabezpečiť tento výsledok.“

foto: Craig Breen

Zdenka Frývaldská