Ambruz Racing smeruje do Tatier

0
149
Jedna z najstarších rely súťaží v strednej Európe. Mnohými označovaná ako najkrajšia a najlepšie organizačne zabezpečená. Taká je súťaž Rallye Tatry. Jej ďalší ročník štartuje už tento víkend a Ambruz Racing na nej nebude chýbať.

Organizátori pripravili trať s celkovou dĺžkou 448,5 kilometra, ktorú rozdelili do dvanástich meraných úsekov a 139,5 kilometra. Nechýba medzi nimi ani divácky najatraktívnejší nočný mestský okruh. A na túto súťaž, ktorá je známa aj svojou fantastickou atmosférou, posiela svojho zástupcu aj bratislavský Ambruz Racing. Do Renaultu Clio Ragnotti so štartovým číslom 32 si sadne skúsený Vlado Hudy s Jarom Frischom. Táto dvojica sa predstavila na tímovej novinke už na Valašskej rally, kde šlo skôr o to, aby sa vychytali „muchy“ na novom vozidle. Pár drobností sa ukázalo, tie sa však odstránili a všetko je pripravené. „Mám z toho dobrý pocit. Na Valaške som hľadal limity. Predsa len, Clio je úplne iného ako Honda, s ktorou sme absolvovali minulú sezónu. Tatry už môžeme ísť full a v cieli uvidíme, aké je to naše full oproti konkurencii“ povedal Vladko s úsmevom na tvári.

Foto: Vladimír Hudy / FB
Foto: Vladimír Hudy / FB

Prvé body má už Vlado s Jarom na svojom „rally účte“, cez víkend sa k ním bude snažiť pridať ďalšie. A na Rallye Tatry ich môže nazberať, podobne ako na Valašskej Rally, celkom dosť. Táto súťaž je totiž rozdelená na dva samostatne hodnotené dni. Neostáva nič iné, ako chlapcom držať prsty, zapriať im všetko dobré a veriť, že sa k tomu všetkému pridá aj povestný kúsok šťastia, ktorý často rozhodujem medzi úspechom a katastrofou. A pre vás, fanúšikovia, je to pozvánka na pekne strávený víkend v krásnom prostredí Vysokých Tatier, spojený s jednou z najkrajších rely súťaží na Slovensku.

Peter Baran
Ambruz Racing