ČERVENÉ MRAVCE rally team na Trebišove druhý!

0
362
Šiestou súťažou z kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally bola premiérová DeutschMann Rallye Trebišov, ktorá sa konala v prvý septembrový víkend. ČERVENÉ MRAVCE rally team prišli na túto rally s jednoznačným cieľom pokračovať v úspešnej výsledkovej sérii. Od prvého tohtoročného preteku v Rožňave stúpali postupne z piateho až k druhému miestu na Rally Lubeník.

Súťaž priniesla šesť rýchlostných skúšok na meranej trati dlhej 90 kilometrov. Od začiatku pretekov sa Richard Pravda s Ondřejom Krajčom držali vo svojej triede na tretej pozícii. Jazdilo sa vo vysokom tempe a triedu 3 viedla po prvých rýchlostných skúškach s veľkým náskokom posádka Semerád/Mozner.

„Vedeli sme, že máme na viac a bojovali sme až do úplného záveru. Po poslednej rýchlostke bolo naše auto spoločne s autami tímov IMAXX-ADVRally team a CassoviaProRace podrobené náhodnej kontrole. Na základe zistení Rady športových komisárov bol z pretekov vylúčený tím CassoviaProRace s posádkou Semerád/Mozner, ktorá dovtedy s veľkým časovým náskokom viedla našu triedu 3. Chceli by sme týmto ubezpečiť všetkých našich fanúšikov, že ČERVENÉ MRAVCE rally team preteká vždy čisto, v súlade s pravidlami a v duchu fairplay!“ vyjadril sa ku kontrole vozidla manažér tímu Peter Hojnoš.

Manažér tímu ocenil aj dobrú prácu organizátorov a sponzorov: „Slávnostný štart v centre Trebišova s množstvom divákov a následným koncertom IMT Smile bol naozaj veľkolepý. Šport je o fanúšikoch a myslím si, že toto je jeden zo spôsobov ako ich pritiahnuť. Odkedy sme s ČERVENÉ MRAVCE rally team-om vstúpili do súťaže, snažíme sa osloviť všetky vekové kategórie otvorenou komunikáciou, zaujímavými aktivitami a v neposlednom rade aj zlepšujúcimi sa výsledkami. A od fanúšikov tohto krásneho športu máme zatiaľ výborné ohlasy z čoho máme nesmiernu radosť.“

Z dosiahnutého výsledku a zlepšujúcich sa výkonov bol samozrejme spokojný aj sám jazdec. „V poslednej rýchlostnej skúške nás ešte kvôli technickým problémom spomalilo pred nami štartujúce auto, ale našťastie nám dosiahnutý čas nakoniec stačil na výborné 2. miesto. Auto máme v tejto sezóne vždy perfektne pripravené, zbierame potrebné kilometre a skúsenosti, takže zatiaľ sme s priebehom sezóny veľmi spokojní. Na Barumke sme sa výborne rozjazdili a Trebišov sme si s Ondrom doslova užívali,“ povedal jazdec tímu Richard Pravda.

Zdenka Frývaldská

Tento článok ste si mohli prečítať v čísle 05/2017 Rally-Sports magazine.