ČERVENÉ MRAVCE rally team v Tatrách na treťom mieste

0
316
Posledný májový víkend patril na Slovensku obľúbenej Rallye Tatry. Súťaž, ktorá bola v roku 2012 znovuobnovená vďaka veľkému úsiliu jej organizátorov a fanúšikov, písala už svoj 44. ročník. Na jej trati sa predstavila necelá päťdesiatka súťažných posádok a medzi nimi aj dvojica ČERVENÉ MRAVCE rally teamu, Richard Pravda – Ondřej Krajča, na červenom Mitsubishi Lancer Evo IX.

Po piatom a štvrtom mieste z Rally Rožňava a Rally Prešov, chcela dvojica ČERVENÉ MRAVCE rally teamu pokračovať v skvelom tempe a postúpiť aj na stupne víťazov. Trieda 3 je však v tomto roku najplnšou a na Rallye Tatry v nej štartovalo 10 posádok zo Slovenska, Česka a Poľska, čo znamená aj veľké súboje. Už na testovacej rýchlostnej skúške posilnili tím minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky – Peter Plavčan a poslanec národnej rady a ústredný tajomník SNS – Stanislav Kmec, ktorý si nenechal ujsť príležitosť vyskúšať si jazdu v rally aute. Tú si vyskúšal a pochvaľoval aj Tomáš Kolodzej, víťaz súťaže organizovanej OC Forum v Poprade.

Ozajstné súboje na trati odštartovali v piatok popoludní na troch rýchlostných skúškach. Posádka Pravda – Krajča sa vo všetkých troch umiestnila v päťke najrýchlejších, až jej na konci dňa patrila skvelá tretia pozícia. „Prvú rýchlostnú skúšku sme začali asi až priveľmi opatrne a stratili sme niekoľko sekúnd. V druhom prejazde to už bolo o poznanie rýchlejšie, ale prekvapilo ma, že sa ide tak rýchlo“, prezradil Richard Pravda. Náskok posádky činil pred štvrtými, Tomášom Konečným s Matúšom Lejko na Subaru, len dve sekundy. A tak bolo jasné, že rozhodovať sa bude v sobotu.

V druhej polovici pretekov červené mravce bojovali o každý centimeter asfaltu. Pred poslednou rýchlostnou skúškou strácali na tretie miesto jeden a pol sekundy, ale Rišo v závere pretekov predviedol neuveriteľnú jazdu a s náskokom 0,8 sekundy vybojoval pre ČERVENÉ MRAVCE rally team konečnú tretiu priečku na stupňoch víťazov a zároveň prvé poháre v tejto sezóne. „Týmto výsledkom sme sa navnadili na ďalšiu súťaž v Hustopečiach. Tesne sme udržali tretiu pozíciu v kategórii produkčných vozidiel, za čo som veľmi rád. V rámci Tatransko-Valašského pohára sme skončili druhí, z čoho mám tiež veľkú radosť. Chcel by som poďakovať za výbornú prácu našim mechanikom, pretože auto fungovalo podľa predstáv. Fanúšikom by som aj touto formou odkázal, že ich pri trati bolo vidieť a verím, že z pretekov odchádzali s krásnymi zážitkami podobne ako my. Ďakujeme!” dodal na záver jazdec.

Zdenka Tamášová