Červené mravce vicemajstrami Slovenska a majstrami Česka v rally

0
600

Za nami je už aj posledná súťaž Majstrovstiev Slovenska v rally, ktorá sa konala v októbri v Košiciach. Na domácej pôde mali červené mravce tie najvyššie ambície. S konkurenčnou posádkou Konečný/Lejko bojovali o titul vicemajstra Slovenska v rally v triede 3.

„Chceli sme potešiť domácich fanúšikov a rozlúčiť sa so sezónou víťazne. S prvým dňom sme mohli byť naozaj spokojní. Vyhrali sme ho s náskokom siedmich sekúnd. Druhý deň bol už vyrovnanejší a vedeli sme že Gavlák s Horniačkom nám víťazstvo nedarujú. Rozhodol defekt, ktorý sme dostali na RS Izra a rozbitý úsek cesty, na ktorom sme aj na úkor stratených sekúnd radšej šetrili auto. V závere sme sa sústredili predovšetkým na to, aby sme bezpečne došli do cieľa a ustrážili si celkové druhé miesto,“ hovorí Richard Pravda.

Pre ČERVENÉ MRAVCE rally team to bola iba druhá sezóna. V tej prvej v roku 2016 do cieľa kvôli častým technickým problémom došli iba dvakrát, takže posádke chýbali najazdené kilometre a skúsenosti s autom. Istotu do servisu v roku 2017 vniesol Locar Viléma Loveckého a technici Peter Petričko so Zsoltom Bukatom a tento rok ich Mitsubishi Lancer Evo IX už v cieli nechýbalo ani raz.

„V tejto sezóne sme najazdili podstatne viac kilometrov a vedeli sme, že na auto sa môžeme spoľahnúť. Jedinou menšou slabinou tímu bola nestabilita na poste spolujazdca. Ondra Krajča mal nabitý kalendár a nie vždy sme si dokázali zladiť termíny. V priebehu sezóny za neho zaskakoval manažér tímu Peter Hojnoš a českí spolujazdci Lukáš Říha a Martin Zigler. Aj týmto pánom patrí veľká vďaka, nasadli do rozbehnutého vlaku a podali profesionálny výkon. Dokonalá súhra medzi pilotom a kopilotom však potrebuje svoj čas a hlavne spoločný tréning, ktorý sa nedá oklamať. Špička triedy bola tento rok nesmierne vyrovnaná a s Petrom Gavlákom a Tomášom Konečným sme mnohokrát zvádzali pekné súboje o desatiny sekúnd. Petrovi Gavlákovi gratulujeme k víťazstvu a k zisku majstrovskému titulu,“ krátko zhodnotil sezónu Richard Pravda.

ČERVENÉ MRAVCE rally team má za sebou výnimočne úspešný rok. Martin Březík s Marekom Omelkom vybojovali český titul. Richard Pravda s Ondřejom Krajčom sú vicemajstrami Slovenska a Peter Fedorčák s Jánom Sopkom sú majstrami triedy PD6 MTE Cup-u. Tím navyše prednedávnom posilnil aj skvelý jazdec Kamil Dobranský. Ten sa so svojou Hondou CRF250R vo farbách červených mravcov predstavil na 4th Round European Enduro Championship 2017.  Súťažil v Slovenskom pohári.