Fero Blaščík potvrdil vedenie v MTE Cup aj v Čakanovciach

0
775

Príjemný slnečný deň sprevádzal už 6. ročník L Racing Amatér rallye Čakanovce, ktorú v sobotu 11. júla 2015 usporiadalo občianske združenie JMV Motorsport a obec Čakanovce. Spomedzi takmer 70 pretekárov získal prvé miesto František Blaščík na BMW M3.

Piate podujatie MTE Cup 2015 sa uskutočnilo uplynulú sobotu v obci Čakanovce. Na trati dlhej 2,5 kilometrov sa predstavilo 68 jazdcov, resp. súťažných posádok, ktoré si prišli užiť slnečný deň do motoršportovej spoločnosti rýchlych áut. Organizátori z JMV Motorsport zvládli aj tento šiesty ročník svojich pretekov na výbornú, čo dokázal bezproblémový priebeh a minimum odstúpených súťažiacich. O prvé miesto sa „pobili“ dvaja jazdci a to František Blaščík na BMW M3 a Peter Vaško so svojím Mitsubishi Lancer Evo IX. Aj keď Vaško bol v dvoch z troch kôl rýchlejší, Blaščíkovi stačil náskok z prvej jazdy na to, aby svoju vedúcu pozíciu udržal až do cieľa. Získal tak prvé miesto v absolútnom poradí, v triede PD6 silnejších „zadokoliek“ a potvrdil aj vedúcu pozíciu v priebežnom hodnotení MTE Cup. Druhé miesto si teda odniesol Peter Vaško a tretie Marek Pazderák na Lade VFTS.

V triede PD1 zvíťazil s 5-sekundovým náskokom Peter Dubóczi na jeho Trabante R1 pred Martinom Terezčákom na VW Polo a ďalších 8 sekúnd pred Pavlom Kovátsom na Škode Favorit. Medzi 1,6-tkami v triede PD2 sa tešil Milan Škopinský ml. na Honde Civic, ktorý zvíťazil tesne, len dve desatiny sekundy, pred Igorom Plichtom na Peugeote 106. Na treťom mieste ich doplnil Gabriel Tamáš na Škode Fabia. Medzi dvojlitrami došlo do cieľa len päť pretekárov, z ktorých bol najrýchlejším Peter Danielis na Seate Ibiza pred Patrikom Kecerom na Peugeote 306 a Milanom Strakom na Forde Escort. V triede PD4 nad dva litre zvíťazil Peter Vaško na Mitsubishi Lancer Evo IX a to so 17-sekundovým náskokom na druhého Maroša Kliku a ďalších 6 sekúnd na Petra Šmelka na Subaru Impreza. Medzi slabšími zadokolkami si víťazstvo odniesol Adrián Vajner na jeho rýchlom Trabi R1, ktorý viedol súboj s Lalim Harsányim na Škode 105L. Ten napokon skončil druhý a tretie miesto získal Mário Tóth na Škode 110L. Silnješie zadokolky patrili Františkovi Blaščíkovi pred Marekom Pazderákom a Františkom Andrášom na Mazde RX7.

Predstavilo sa aj šesť žien, z ktorých bola najrýchlejšou Jarka Schmiedtová na Renaulte Clio pred druhou Veronikou Kolivoškovou na Peugeote 106 a treťou Jagienou Pavlíkovou na Opli Tigra. Medzi juniormi získal prvé miesto Roland Pisio na Citroene Saxo. Druhé miesto patrilo Máriovi Gallovičovi na Peugeote 106 a tretie Danielovi Tutkovi na Suzuki Swift.

Ďalším podujatím MTE Cup 2015 bude Rally Sprint Anička v septembri.