Florek s Lapdavským po smole štvrtí na Gamix Slovakia Kopaničiarska Rally 2018

0
963
Reprezentanti slovenského Slovak National Hill Climb Teamu, Peter Florek a Július Lapdavský dojazdili na štvrtom mieste absolútneho poradia na Gamix Slovakia Kopaničiarska Rally 2018.

Podujatie, ktoré sa konalo v dňoch 23.-24.3.201, ako už jeho názov napovedá, sa konalo na Myjave, konkrétne v obci Jablonka a jej okolí, ako tretie podujatie slovenského seriálu Minirally Cup 2018. O tom, že seriál sa stáva medzi jazdcami stále populárnejší hovorí aj fakt, že na štart podujatia sa postavilo viac ako šesťdesiat súťažiacich. Tých čakala trať o dĺžke takmer päťdesiat kilometrov, ktorá sa rozprestierala na dvoch samostatných úsekoch.

Posádka Slovak National Hill Climb Teamu sa spoločne s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX už od začiatku súťaže zaradila na tretie miesto absolútneho poradia. Vo štvrtom, z celkovo šiestich testov však Peter s Julom vďaka defektu dosiahla stratu, ktorá ich odsunula na konečné štvrté miesto absolútneho poradia. Zároveň im v cieli patrila aj štvrtá priečka v triede A4 nad dva litre.

„V rámci Gamix Slovakia Kopaničiarska Rally 2018 sme vlastne odštartovali sezónu Minirally Cup, ktorej sa chceme pravidelne zúčastňovať. Okrem tohto seriálu by sme sa chceli predstaviť aj na niektorých vybraných rally súťaží. Trate boli vo vojenskom priestore a podľa zvláštnych ustanovení mal byť na nich deväťdesiat percentný asfalt, skutočnosť však bola taká, že šotoliny a asfaltu bol pomer asi päťdesiat na päťdesiat.

Diváci mali možnosť vidieť aj pár havárií, čo v rally športe samozrejme býva zvykom. Nás takéto problémy našťastie obišli a okrem spomínaného defektu sa nám podarilo iba odtrhnúť nárazník. Skončili sme trochu smolne, po defekte, na štvrtom mieste, no nevadí. Súťaž sme predovšetkým brali ako test pred sezónou. Auto fungovalo perfektne, spolujazdec rovnako, ja sa potrebujem po zime ešte poriadne rozbehnúť. Čo sa týka organizácie, až na pár drobností všetko fungovalo a som rád, že toto podujatie mohol podporiť aj partner nášho tímu, ktorý bol veľmi spokojný. Už sa tešíme na ďalšiu súťaž,“ opísal premiérový ročník Gamix Slovakia Kopaničiarska Rally 2018 Peter Florek.