Icari Rally Team s Ondrom Bisahom v cieli Rallye Monte-Carlo

0
177

Ľadová Rallye Monte-Carlo je šťastne za nami! Na jej štart sa v tomto roku postavil aj slovenský Icari Rally Team, ktorý zastupovala česká posádka Ondřej Bisaha – Jiří Hovorka na Forde Fiesta R5. Dvojica pri svojej premiére na majstrovstvách sveta v rally obsadila skvelú 20. priečku a domov si odniesla aj nádherné poháre.

Legendárna Rallye Monte-Carlo je známa svojou zasneženou a ľadovou traťou, ktorá každoročne prinesie veľké množstvo zaujímavých momentov a prekvapivých výsledkov. Jej náročnosť za takmer 100 rokov histórie spoznali už tisícky súťažných posádok. V tomto roku sa oči fanúšikov sústredili najmä na počínanie Sébastiena Ogiera, ktorý si presadol z VW Polo R WRC do Fordu Fiesta WRC. Avšak slovenskí a českí diváci mali možnosť sledovať aj českú dvojicu Bisaha – Hovorka, ktorá si svetovú rally vyskúšala po prvýkrát. Počas všetkých štyroch etáp a sedemnástich rýchlostných skúšok sa posádka hýbala medzi tridsiatkou najlepších, pričom občasne „nakukla“ aj medzi top 20 posádok. Bezchybná jazda zameraná na istotu a dojazd do cieľa jej napokon vyniesla 20. miesto v absolútnom poradí a 10. miesto v preplnenej triede RC2. „Sme veľmi spokojní. Ako hlavný cieľ sme si pred súťažou určili dôjsť na cieľovú rampu a to sme si aj splnili. Navyše sme boli jednou z mála posádok, ktorá celú rally zvládla bez penalizácie či väčších problémov. Taktika bola dôjsť do cieľa a tomu sme prispôsobili aj naše tempo“, prezradil spokojný jazdec.

Dôjsť do cieľa takejto náročnej rally znamená naozaj veľa. Hlavne ak máte možnosť prežívať tú ozajstnú atmosféru, ktorá k takejto súťaži neodmysliteľne patrí a v závere vás ocení samotné monacké knieža. „Rallye Monte Carlo je legendárna súťaž a na každom kroku je vidieť jej vznešenú atmosféru. Cieľ v Monaku za prítomnosti monackého kniežaťa bol momentom, na ktorý sa nezabúda. Veľkým zážitkom bola aj jazda po trati medzi rýchlostnými skúškami, kde na nás v každej obci či dedine čakali a fandili zástupy ľudí. Celý región tým ohromne žije“, dodal Ondra, ktorý zároveň doplnil, že ak by na Rallye Monte-Carlo štartoval aj v budúcej sezóne, rád by zrýchlil. „Ide o to, akú mieru rizika si zvolíte. My sme tento rok šli na stopercentnú istotu, aby sme odjazdili čo najviac kilometrov. Ak by sme vyrazili na Monte o rok, určite by sme šli viac po výsledku.“

Posádka Icari Rally Teamu má pred sebou zopár dní oddychu, ale už začiatkom februára ju budete môcť zhliadnuť aj na Dobšinskej zime. To potvrdil aj manažér tímu Ivan Mutňanský. „Rallye Monte-Carlo bola naozaj krásna súťaž. Chcem sa v mene nášho tímu poďakovať všetkým partnerom, vďaka ktorým sme mohli byť súčasťou tejto svetovej rally. Tešíme sa na 4. február, kedy sa v rámci testovania predstavíme na zimnej Dobšinej“.