Icari Rally Team s Valdom v Trebišove na Forde Focus WRC

0
191

Štartovné číslo 1 bude na premiérovej DeutschMann® Rallye Trebišov niesť vedúca posádka priebežného poradia Majstrovstiev Slovenska v rally, Pavel Valoušek – Veronika Havelková. Dvojica sa predstaví na novom vozidle Ford Focus WRC.

Sezóna Majstrovstiev Slovenska sa blíži ku svojmu záveru. Pre nami je predposledná rally šampionátu, ktorá nám opäť viac priblíži, kto sa v tomto roku stane majstrom Slovenska v rally. Bojovať o titul bude aj dvojica Icari Rally Teamu, Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou. Česká posádka štartujúca za slovenský tím sa však nepredstaví na tradičnom Forde Fiesta R5, ale na Forde Focus WRC, s ktorým v Českej republike jazdí Jan Dohnal. Toto vozidlo bude zaujímavé aj tým, že na DeutschMann® Rallye Trebišov bude jediným autom špecifikácie WRC a jazdec si na neho určite bude chvíľu zvykať. To ale nemení nič na tom, že posádka sa bude snažiť nazbierať s ním čo najviac bodov.

„Išla sa Barumka, kde sme štartovali s Fabiou a štartovalo tam aj naše tradičné auto Fiesta R5. Mali sme strach z nejakej technickej poruchy, čo sa napokon aj potvrdilo. Nechceli sme riskovať, a keďže Focus bol voľný, chceli sme ho vyskúšať. Nedokážem odhadnúť, ako to tu v Trebišove bude fungovať, aj keď viem, že to auto je pekelne rýchle, skvele radí, brzdí. Bude to len o mne, ako to budem schopný zúžitkovať. Niečo som natestoval a urobil som si o tom predstavu. Veľmi sa teším, som fanúšik Grönholma a toto sú autá z tej doby, takže sa teším“, zhrnul Pavel Valoušek.

V celoročnom hodnotení vedie česká posádka s náskokom 13 bodov pred druhým Martinom Kočim. Hlavnými otázkami zostáva, pre aké vozidlá je „stavaná“ trať DeutschMann® Rallye Trebišov, aké budú výhody vozidla WRC a ako rýchlo si dvojica zvykne na nové auto. Odpovede na tieto otázky sa dozvieme už túto sobotu, po absolvovaní šiestich rýchlostných skúšok.

Zdenka Frývaldská