Igor Drotár: O titule sa rozhodne až na záver

0
205

Víťazné ťaženie Igora Drotára si uplynulý víkend na Ostrej Lúke vypýtalo pauzu. V pretekoch automobilov do vrchu skončil dvakrát na treťom mieste.

Druhá polovica sezóny MSR pretekov automobilov do vrchu patrí k tomu najnapínavejšiemu, čo slovenský motoršport ponúka. Igor Drotár má s 33-bodovým náskokom pred Věroslavom Cvrčekom ml. na dosah svoj druhý titul absolútneho majstra Slovenska. Od jeho hlavného konkurenta ho počas víkendu delila maximálne 1 sekunda.

Igor Drotár: „Neviem, čím to bolo, no celý víkend som nebol vo svojej koži, čo sa odzrkadlilo aj na časoch. Neboli to však zlé výsledky. Dokonca v poslednej jazde som stratil pol sekundy aj napriek faktu, že som bol najrýchlejší. Čím viac som sa snažil, tým to bolo horšie, no zjavne musia byť občas aj takéto dni. Sám si to neviem odôvodniť, jednoducho to nebolo úplne ono. Na druhej strane, posledné preteky v Korczyne budú pre mňa veľmi zaujímavé, keďže sa rozhodne o slovenskom, i poľskom titule. Dúfam, že to dobre dopadne. Napriek všetkému víkend na Ostrej Lúke bol pekný, prialo nám počasie a zaujímavé bolo tiež sledovať letecké umenie, keďže sa neďaleko konali veľké letecké dni. Teraz sa však treba znovu preorientovať na inú disciplínu – o týždeň nás čaká Rally Košice, na ktorú sa samozrejme veľmi teším.“

Smolnú sezónu rally by Igor rád dokončil tentokrát bez poruchy na Škode Fabia WRC. Poslednú „ostrú“ šancu v rámci MSR teda dostane 9.-11. septembra v Košiciach. O týždeň neskôr nasleduje veľké slovenské a poľské finále pretekov do vrchu v Korczyne.

Martin Trenkler/RPM