KESKOMOBIL AUTO SHOW s rekordným počtom štartujúcich

0
217

Šestica vozidiel špecifikácie WRC, desiatka najnovších R5-tiek , ale aj množstvo inej, najnovšej rally techniky. K tomu Juniorský Majster sveta v rally, či množstvo známych tvárí z motoristického športu. Aj takto vyzerá zoznam prihlásených na tohtoročnú KESKOMOBIL AUTO SHOW.

Ak k týmto, už vymenovaným lákadlám pre diváka pripočítame aktuálny počet 94 prihlásených jazdcov, jednoznačne treba konštatovať, že KESKOMOBIL AUTO SHOW v roku 2016 zaznamenáva ďalší rekord. A to ešte prihlasovanie súťažiacich zďaleka nie je na konci, keďže uzávierka prihlášok na podujatie končí vo štvrtok 10.11.2016 presne o polnoci.

Diváci, ktorí prídu v dňoch 11.-12.11.2016 na SLOVAKIA RING sa veru majú na čo tešiť. Okrem súťaže a trate, ktorá bude rovnako ako aj v minulosti, veľmi zaujímavá, čaká divákov aj niekoľko prekvapení. Na trati sa totiž medzi súťažiacimi predstaví okrem už spomínaného juniorského svetového šampióna aj tohtoročný absolútny poľský rally majster, samozrejme nebude chýbať ani trojnásobný víťaz AUTO SHOW, Tomáš Kostka, či vlaňajší absolútny víťaz Jozef Béreš mladší.

KESKOMOBIL AUTO SHOW 2016 štartuje už počas nadchádzajúceho piatka a soboty (11.-12.11.2016), pričom na piatok organizátor pripravil pre všetkých súťažiacich okrem už tradičných preberaní aj testovaciu rýchlostnú skúšku. Na nej si jazdci budú mať možnosť nielen vyskúšať techniku, ale aj zviezť na sedadle spolujazdca svojich partnerov či hostí. Zároveň sa zúčastnia sa aj obhliadky sobotňajších rýchlostných skúšok. Záver dňa bude patriť predstaveniu slovenských kopcových jazdcov, ktorí spoločne so svojou novou technikou absolvujú v budúcoročnej sezóne kompletný seriál Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, pričom im príde zaspievať aj obľúbený Igor Kmeť starší. Na sobotu sú pripravené tri rýchlostné skúšky, ktoré rozhodnú o tohtoročnom víťazovi podujatia KESKOMOBILE AUTO SHOW.

Sprievodným sobotným programom pre návštevníkov budú aj driftovacie race taxi, v priľahlom areáli Centra bezpečnej jazdy, ako aj možnosť vyskúšať si simulátor prevrátenia na vlastnej koži.

Zoznam prihlásených