Koho uvidíme na Rally Prešov?

0
10403
Na Rally Prešov nás čakajú podľa zoznamu prihlásených zaujímavé novinky. Tešiť sa môžeme na nové tváre i nové vozidlá. Chýbajú niektoré stálice, ale objavujú sa aj navrátilci.

Trieda 2: Ku stáliciam ako Koči, Drotár, Grzyb či Hanuš pribudol Peter Gavlák, ktorý podľa všetkého presadá do Škody Fabie R5. WRC-čko za Fiestu R5 vymenili Melichárekovci, ktorí si teda zvykajú na novú techniku. Z Poľska by mal do Prešova zavítať aj Miko Marczyk na Fabii R5 a taktiež maďarský „rýchlik“ József Trencsényi. V tejto triede chýba Tomáš Kukučka, ktorý sa prihlásil so Škodou Octaviou WRC do triedy 11 a úplne nám chýba Vlasto Majerčák, ktorý má zrejme iné plány.

Koči – Mozner; foto: Škoda Auto Slovensko
Gavlák – Horniaček; foto: IMAXX-ADV Rally team
Melichárek – Melichárek; foto: Zaneti Motorsport
Mikołaj Marczyk – Szymon Gospodarczyk; Skoda Polska Motorsport (foto)
Hanuš (foto) – Jugasová

Trieda 3: Pri zmene vozidla a triedy u Petra Gavláka a neúčasti Richarda Pravdu to spočiatku vyzeralo tak, že Tomáš Konečný ostane bez súperov. Ale do triedy napokon pribudli bratia Lapdavskí na Subaru, Marián Kekeňák na Mitsubishi a prihlásil sa aj Wieslaw Ingram z Poľska. Okrem toho tu máme nováčikovskú posádku Čech – Čech. A spomenieme aj Jozefa Béreša ml., ktorého meno v zozname síce nefiguruje, ale je zrejmé, že „bodky“ pri SK DER Rally Teame skrývajú práve jeho meno.

Lapdavský – Lapdavský (foto)
Béreš ml. – Šintal, dizajn: Jakub Hanzelka
Čech – Čech, foto: Sting Motorsport Poprad

Trieda 5: Ak všetci prihlásení prídu, tak táto trieda by mala byť v Prešove tou najobsadenejšou. Veľkým prekvapením sú českí majstri Egon Smékal s Petrou Němcovou na Citroene. Súperiť budú určite s Rafalom Pochlopienom i Petrom Haluškom. Zabudnúť netreba na minuloročného majstra Juraja Kesziho a ani jeho tímového kolegu Františka Fuska. Na troch Renaultoch uvidíme Cireňa, Popoviča a Leška a doplní ich nováčik Ján Ďurej na Fabii.

Leško – Leško; foto: Fero

Trieda 6: Ak Martinovi Kysuckému minulý rok chýbala konkurencia, tak tento rok mu konečne pribudla. Na ďalších dvoch Peugeotoch 208 R2 by mali odštartovať Vratko Kubík a Tomasz Wroblewski. Nechýba ani Martin Koiš na Fieste a nováčikom v tejto triede bude aj Roland Pecuch na Lade.

Wroblewski – Poradzisz, foto: Sparrow Racing
Koiš – Siska; foto: Koiš Racing
Kysucký – Kušnier
Pecuch – Dudášová; foto: Peter Florek

Trieda 7: Nie je preplnená, ale nie je ani prázdna ako tomu bolo v minulej sezóne. Nájdeme v nej vlastne troch nováčikov, aj keď Martina Stoklasa úplne k začiatočníkom radiť nemôžeme. Vo „veľkej“ rally však ešte nemá veľa štartov. Jeho súpermi mu budú Igor Plichta na Saxe a Gabriel Tamás na Fabii.

Stoklas – Krišáková
Plichta – Svat
Tamás – Kiss

Trieda 8: Ku minuloročnému majstrovi Kamilovi Švecovi pribudla ďalšia Honda Civic, ktorú bude riadiť Vlado Hudy a okrem neho aj Renault Clio za volantom s Michaelou Debnárovou.

Švec – Švec (foto)
Hudy – Frývaldská

Trieda HK2: Jediný historik, ktorý je prihlásený, je Mazda 323. Riadiť ju bude Jozef Béreš st.

Béreš st.

Slovenský rally pohár a Rally škola:

Trieda RP1: Tu máme len dve posádky na podobných vozidlách Škoda Felicia. O svoj triumf sa budú snažiť Róbert Revák a Marek Králik.

Trieda RP2: Do triedy RP2 sa prihlásili štyri dvojice a to minuloročný pohárový víťaz Rally Košice – Jakub Kolek na Citroene C2, na ďalšom Citroene, ale Saxo, to je Rasťo Zvalo, tretím je Marek Adami na Honde Civic a štvrtým Balász Cséplo na Peugeote 106.

Jakub Kolek – Mário Gallovič

Trieda RP3: Aj tu máme tri súťažné posádky. Stálicou je Tomáš Polovka, ktorého ponaháňa Matej Krišanda a viacmenej nováčik Matej Brižek.

Matej Krišanda – Lucia Krišandová, foto: Fero

Rally škola: Na prešovských tratiach uvidíme až tri posádky, ktoré sa budú snažiť absolvovať rally školu. Všetky tri poznáme z amatérskej rally a je naozaj skvelé, že postúpili ďalej. Sú nimi dvojice Lovász – Uhrin, Melioris – Melioris a Spišák – Spišák.

Spišák – Spišák

V zozname nám zostala jedna maďarská posádka Kuti – Szilágyi prihlásená do Slovenského rally pohára, ale keďže v ňom môžu štartovať len posádky s licenciou SAMŠ, tak uvidíme, kam ich organizátor zaradí.

Aktualizácia podľa zoznamu prihlásených:

Do triedy 3 pribudla posádka Peter Florek – Marek Podobník na Mitsubishi Lancer Evo IX. Okrem toho je už potvrdená aj posádka Jozef Béreš ml. – Lukáš Šintal.

Odhlásila sa maďarská dvojica Kuti – Szilági a dve posádky rally školy požiadali o schválenie uznania rally školy z iných súťaží. Takže bratia Spišákovci by mali bojovať v SRP v triede RP2 a Zoltán Lovász s Mariánom Uhrínom v triede RP3. V rally škole tak ostávajú len Erik a Cyril Meliorisovci.

Zoznam prihlásených

Mapa trate

Časový harmonogram MSR

Časový harmonogram SRP

Oficiálna webstránka