Loeb má vo WTCC 2015 vysoké ambície

0
213

Pre Sébastiena Loeba bol rok 2014 v znamení objavovania a učenia. Po veľkej kariére v rally, kde získal 9 titulov majstra sveta, odštartoval novú pretekársku kapitolu na okruhoch, v seriáli FIA WTCC. Znamenalo to pre neho novú disciplínu, nové trate i nové auto. Svoju rýchlosť v prvej sezóne však dokázal dvomi víťazstvami, konečným tretím miestom v absolútnom hodnotení a titulom majstra sveta medzi konštruktérmi spolu so svojimi kolegami v Citroene.

Rok 2015 predstavuje pre Séba ďalšiu etapu, ktorá je riadená vôľou vyhrávať. Jeho cieľom je poraziť skúsenejších tímových kolegov a zamerať sa na víťazstvo. Jednoduché to však naozaj mať nebude, pretože konkurencia neustále rastie. Tieto ciele sú vysoké, no nie nemožné. Pred Francúzom sú len dva kroky od najvyššieho stupienka, čo sľubuje naozaj vzrušujúce súboje na trati. „Minulý rok bol pre mňa veľmi prínosný a mám v úmysle profitovať z neho v novej sezóne 2015. Výzva menom WTCC nie je jednoduchá. Už predtým než som prešiel na okruhy, som to dobre vedel. Je to presne to, čo to robí zaujímavým. Veľa som sa toho naučil a teraz mi neostáva nič iné, len všetky skúsenosti aplikovať v praxi. Latka bude postavená veľmi vysoko a moji konkurenti majú určite rovnaké ciele. Som neuveriteľne motivovaný a odhodlaný bojovať!“ povedal Loeb.

Medzitým než Francúz usadne do vynoveného Citroenu C-Elysée, stihol už absolvovať zimnú Rallye Monte-Carlo, na ktorej priniesol svojmu tímu s Citroenom DS3 WRC body za ôsme miesto. Prvé preteky vo WTCC ho čakajú v prvý marcový víkend v Argentíne.