M-Sport spojí osvedčenú rýchlosť s novým talentom

0
202

M-Sport World Rally Team bude v sezóne 2016 tvoriť dvojica jazdcov Mads Ostberg a Eric Camilli. Tím sa rozhodol spojiť osvedčenú rýchlosť – 28-ročného Nóra Madsa Ostberga a v podstate neznámy talent – rovnako starého Francúza Erica Camilliho.

Mads Ostberg (NOR) / Jonas Andersson – Ford Fiesta RS WRC. Shakedown, 2012 Rally Argentina

Mads Ostberg sa po dvoch rokoch v Citroene vracia do M-Sport. Nórsky jazdec dokazuje už niekoľko rokov svoju rýchlosť a to skvelými umiestneniami aj na pódiových priečkach. V tejto sezóne obsadil v hodnotení jazdcov svetovej rally 4.miesto a v jeho novom tíme sú všetci presvedčení, že im dokáže priniesť nielen konzistentné výsledky, ale aj víťazstvo. „Na budúcu sezónu sa veľmi teším. Som rád, že M-Sport ma prijal naspäť. Strávil som v ňom veľkú časť mojej kariéry a dosiahol skvelé výsledky. Myslím si, že nová Fiesta bude naozaj konkurencieschopná. Budeme sa snažiť získať rýchlosť a bojovať o čo najlepšie umiestnenia. Trochu som v predchádzajúcich rokoch zmenil štýl jazdy, a tak so zvedavý či to budem môcť využiť aj vo Fieste alebo sa vrátim k svojmu starému štýlu jazdy. Myslím, že som v jazdení dostatočne pokročil a teším sa na ďalší rozvoj svojich zručností. Rád by som poďakoval Malcolmovi (Wilsonovi) za vieru, ktorú do mňa vkladá a verím, že pred sebou máme úspešný rok!“, zhrnul Ostberg.

Eric Camilli je vo svetovej rally nováčikom. V rámci WRC2 absolvoval 10 súťaží, no svojimi výkonmi na všetkých mimoriadne zapôsobil. Keďže M-Sport je tímom známym pre podporu mladých talentov, šancu dostane aj tento Francúz. Podľa Wilsona má tento jazdec veľkú šancu stať sa majstrom sveta. „Je to pre mňa úžasná príležitosť. Som neskutočne šťastný a hrdý na to, že sa stanem členom tímu M-Sport. Už sa neviem dočkať kedy sa konečne posadím do nového auta. Absolvoval som len pár súťaží, a preto je to pre mňa obrovská príležitosť. Malcolm do mňa vkladá veľké nádeje a pre mňa to veľmi veľa znamená. Prioritou pre budúcu sezónu bude včleniť sa medzi „veľkých“ jazdcov a naučiť sa riadiť Ford Fiesta WRC. Budem na sebe tvrdo pracovať, aj keď viem, že na seba nemôžem príliš naliehať, aby som zbytočne nechyboval. Obrovské ďakujem Malcolmovi“, prezradil svoje pocity Camilli.

Šéf M-Sport, Malcolm Wilson prezradil aj svoj názor na novú tímovú dvojicu jazdcov: „Pre rok 2016 máme skvelý tím. Mads je osvedčeným jazdcom v „zbere“ pódiových umiestnení a Ericom som naozaj nadšený ako som už dlho nikým nebol. Myslím, že máme veľkú šancu dostať M-Sport a Ford naspäť na pódium. Eric nemá veľa skúseností, ale pevne verím, že sa raz môže stať majstrom sveta. Jeho vývoj bude určite rýchly. Čaká nás vzrušujúce obdobie“.