Majstrom v slalome opäť Peter Danielis

0
1071
Šesť podujatí obsahoval v roku 2016 automobilový slalom, ktorý tvorí jednu z disciplín Slovenskej asociácie motoršportu. Na jeho organizácii sa podieľali traja organizátori a to PD autosport, Slovakia Rally Systém a Športový klub Bodva.

Sezónu otvorili Cassovia Race v Košiciach pri hale Cassosport, ktoré priniesol PD autosport. Preteky sa uskutočnili v apríli, v jarnom počasí a na mokrej trati. Na štart sa postavilo 23 jazdcov s licenciou, medzi nimi aj 4 ženy. O najrýchlejšie časy sa postaral Peter Danielis na Seate Ibiza pred Františkom Blaščíkom (BMW M3) a Marekom Pazderákom (Lada VFTS).

Dva slalomové dni za sebou sa konali v Prešove, pred mestskou športovou halou. Organizátorom sobotného Prešovského slalomu i nedeľného Šarišského slalomu bol Rally Systém Slovakia. Zatiaľ čo prvé preteky boli zaradené len do Majstrovstiev Slovenska, tak v nedeľu prišli do Prešova aj jazdci FIA Zóny strednej Európy. Trať výborne sadla bratislavskému jazdcovi Miroslavovi Balážovi, ktorý vyhral v absolútnom poradí s náskokom troch sekúnd, čo je v slalome naozaj dosť. V nedeľu sa prejavili zahraniční pretekári, z ktorých sa z prvého miesta tešil Patrick Mayer na VW Golf. Zo Slovákov bol na dlhšej trati najrýchlejší Peter Danielis.

Ďalšie dva slalomy organizoval ŠK Bodva a to na letisku Seleška – Paňovce a na mestskom okruhu v Moldave nad Bodvou. Prvý z nich sa konal ešte v máji a ten druhý až po letnej prestávke, na konci augusta. Najrýchlejším jazdcom bol opäť Peter Danielis, ktorý vyhral sekundu pred Františkom Blaščíkom a sedem sekúnd pred Gabrielom Tamásom (Škoda Fabia). Na „obrubníkovom“ slalome v centre mesta sa tešil Marek Pazderák na Mitsubishi Lancer Evo VI.

Posledné rozhodujúce preteky sa konali premiérovo na Aničke v Košiciach na rally trati. Každoročne tu totiž PD autosport organizuje aj menší rally sprint. Najlepší čas sa tu podarilo dosiahnuť opäť Pazderákovi a to pred Alexandrom Baffym (Peugeot 206) a Petrom Danielisom. Majstrovský titul v absolútnom poradí si aj vďaka trom víťazstvám odniesol Peter Danielis. Vicemajstrom sa stal František Blaščík a druhým vicemajstrom Rastislav Gábriš (Audi S3). V triede S1 sa tešil Gabriel Tamás, v triede S2 to bol Miroslav Baláž, v triede S3 Peter Danielis a v triede S4 František Blaščík. Medzi juniormi bol celoročne najrýchlejší Daniel Tutko a medzi ženami získala svoj premiérový titul Jaroslava Schmiedtová.