Miro Konôpka celkovo druhý v triede AM v International GT Open

0
260
Posledné preteky sezóny seriálu International GT Open priniesli radosť aj slovenskému motoršportu. Miro Konôpka môže po dlhej a náročnej sezóne sláviť 2. miesto v konečnom hodnotení kategórie AM.

Hoci 56-ročný pretekár na okruhu Catalunya pri Barcelone na trati chýbal, preteky so záujmom sledoval z domu, kde sa zotavuje po operácii pravého ramena. „Pred pretekmi som bol na 2. mieste v našej triede, no tesne za mnou bol Brazílčan Márcio Basso, ktorý skončil v tomto seriáli a triede vlani druhý. V sobotu získal 4 body, čím sa mi priblížil na rozdiel troch bodov. V nedeľu však havaroval v 1. kole a bolo to jasné,“ popísal vývoj pretekov Miro Konôpka.

„Teší ma tento celkový výsledok. Po zisku titulu Majstra Slovenska vo vytrvalostných pretekov som sa dokázal umiestniť aj v tomto výborne obsadenom šampionáte. V našej triede AM štartovalo 25 jazdcov, nám sa podarilo vyhrať na Paul Ricarde, trikrát sme boli druhí, päťkrát tretí. Chcem sa poďakovať Konstantinsovi Calkovi, Darrenovi Burkeovi a Zdenovi Mikuláškovi, ktorí boli mojimi tímovými kolegami, že pomohli môjmu tímu ARC Bratislava dobre reprezentovať Slovensko v silnej medzinárodnej konkurencii.“

Konôpka záver európskej časti sezóny vynechal, keďže musel absolvovať operáciu ramena. Rekonvalescenciu by mal stihnúť do začiatku Asian Le Mans Series, kde opäť zabojuje o miestenku na 24h Le Mans. Prvé preteky sa idú na konci novembra v čínskom Šanghaji a štartové pole je oveľa početnejšie a kvalitnejšie ako v posledných rokoch.

Race Pro Media