Na Enipro X. Rally Lubeník odštartoval druhý deň

0
458
Po troch prejazdoch nočnej rýchlostnej skúšky Peklo pokračuje Enipro X. Rally Lubeník svojím druhým dňom s ďalšími šiestimi rýchlostnými skúškami.

V Majstrovstvách Slovenska v rally pokračuje v sobotu 29 súťažných posádok šampionátu, ku ktorým sa hneď ráno pridalo aj 13 posádok Slovenského rally pohára a pred obedom štyri posádky Regionálneho rally pohára.

Najväčšími adeptmi na víťazstvo sú po včerajšom vydarenom úvode Poliaci Grzegorz Grzyb s Boguslawom Browinskim na Škode Fabia R5. Ich náskoku 41,6 sekundy pred druhými Martinom Kočim s Radom Moznerom dopomohol defekt tejto dvojice v druhej RS. Peknú tretiu priečku si držia Maďari László Német s Jánosom Szegom rovnako na Škode Fabia R5.

foto: Rally-Sports

So svojím novým vozidlom sa zžívajú aj Tomáš Ondrej s Jakubom Slovákom. Naopak, s technickými problémami bojujú obe posádky na podobných WRC-čkach Škoda Fabia a to Trněný s Doerrom aj Kukučka s Vejačkom.

Dnešné rýchlostné skúšky sú dosť rýchle či už z pohľadu trate alebo času. Preto by aj celkový priebeh mohol byť dosť rýchly. Cieľ rally je plánovaný na 14:30 hod.

Výsledky online môžete sledovať na vysledky.srs.sk.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník Enipro X. Rally Lubeník