Na Tour De Corse Loeb, Bouffier aj Kopecký

0
853
Prvou asfaltovou rally v rámci WRC bude v tejto sezóne Tour de Corse 5.-8.4. Súťaž hlási 92 prihlásených posádok.

Na štvrtú súťaž Majstrovstiev sveta v rally (WRC) – Tour de Corse, sa prihlásilo 92 súťažných posádok. Asi najväčšiu radosť robí fanúšikom posádka Sébastien Loeb – Daniel Elena, ktorí na nedávnej Rally Mexico oživili celkovú atmosféru rally i jej výsledky. Francúzska dvojka nahradí v treťom vozidle Citroenu opäť Craiga Breena.

foto: Citroen Racing

Tímovú trojku vymenil aj tím M-Sport, kde namiesto Sunninena odštartujú Bryan Bouffier so Xavierom Panserim. Dvojica na tejto rally štartovala naposledy v roku 2015, a tak je na čase, aby oprášila spomienky a ukázala čo dokáže.

Čo sa týka tímu Hyundai, tak do auta sa po vynechanej švédskej rally vrátili už v Mexiku aj Dani Sordo s Carlosom del Barriom. Ich dosiahnuté druhé miesto potvrdilo, že majú na to bojovať o najvyššie pozície, a preto dostanú šancu aj na Korzike. Hayden Paddon nedávno ohlásil, že sa v tomto roku predvedie najmä na domácej scéne na Novom Zélande, čomu sa určite potešili jeho domáci fanúšikovia.

Chýbať na Korzike nebude ani Jan Kopecký, ktorý nahradí doposiaľ vedúceho muža WRC2, Pontusa Tidemanda. Konkurenciou českému jazdcovi bude najmä Takamoto Katsuka, ktorý vo Švédsku prekvapil svojím víťazstvom v rámci WRC2.

Zaujímavosťou je napríklad aj štart Olu Floene – bývalého spolujazdca Madsa Ostberga, ktorý od minulého roku v rámci Junior WRC zaúča mladého jazdca Emila Bergkvista.

Ešte zaujímavosti od organizátora:

92 posádok
25 rôznych národností
54 francúzskych posádok
8 talianskych posádok
1 ženská posádka
11 posádok WRC
12 posádok WRC2
15 posádok WRC3 z toho 14 juniorských

Zoznam prihlásených

Zdenka Frývaldská