Na Valais 92 posádok

0
177

Predposledná rally európskeho šampionátu, Rallye International du Valais, bude hostiť dokopy 92 súťažných posádok. Na švajčiarskej asfaltovej trati, dlhej 260 meraných kilometrov, sa v dňoch 23.-25. októbra, stretnú všetci adepti o majstrovský titul.

So štartovným číslom 1 sa predstaví zástupca Peugeot Rally Academy, Craig Breen so svojím spolujazdcom Martinom Scottom, ktorí sa v hodnotení aktuálne nachádzajú na štvrtom mieste. S číslom 2 a 3 ich budú nasledovať dve Škody Fabie S2000, ktoré budú riadiť Esapekka Lappi s Janne Fermom a Sepp Wiegand s Frankom Chriastianom, ktorým patria priebežne prvá a druhá pozícia. Štvoricu najrýchlejšícj uzavrú Kajetan Kajetanowicz s Jaroslawom Baranom na Forde Fiesta R5. Zoznam prihlásených je plný známych a zaujímavých mien, spomenúť môžeme až päticu českých posádok či štvoricu maďarských dvojíc. Slováci budú opäť chýbať.

Rally odštartuje štvrtkovou kvalifikačnou skúškou, po ktorej budú nasledovať tri merané rýchlostné skúšky. V piatok i sobotu absolvujú posádky po osem RS a najrýchlejšia dvojica bude ocenená v sobotu o 17:30 hod.

Zoznam prihlásených (bez národných posádok)