Nový Hyundai i20 WRC

0
186

Najkratší život v ére továrenských áut WRC čaká nový Hyundai i20. Tento špeciál odštartuje na 14 súťažiach Majstrovstiev sveta v rally 2016 a bude nahradený novým vozom pre rok 2017. Pôvodne sme mali nové auto vidieť na trati už tento rok.


Foto: Hyundai Motorsport / FB

Homologácia a testy nového Hyundaia i20 WRC sa blížia ku svojmu záveru a šéf tímu Hyundai, Michel Nandan, žiari spokojnosťou. „Som rád za to, čo sa nám podarilo“, povedal Nandan pre Autosport. „Verím v nasledujúcu sezónu. Monte Carlo a Švédsko sú veľmi špecifické súťaže. Hlavne na Monte sa môže stať čokoľvek. Ako na tom nové auto je, sa ukáže až v Argentíne, pretože Mexiko zase ovplyvňuje vysoká nadmorská výška. Ale ako som povedal, som spokojný s tým, čo sa nám podarilo i s výkonom auta,“ povedal Nandan.

Hyundai je jediným tímom, ktorý ukáže nové auto. Nandan ale upozorňuje i na Volkswagen. „Neviem, čo chystajú na ďalší rok. Mám jeden príklad. V minulom roku sme boli o 0,2 až 0,5 sekundy na kilometer pomalší a tento rok to bolo rovnaké. Ale naši inžinieri na aute pracovali a urobili mnoho vylepšení. Aj tak bol rozdiel rovnaký. Určite nezostanú bez vylepšení,“ dodáva Nandan.

mv