Ondřej Bisaha na štarte legendárnej Rallye Monte-Carlo

0
174

Dalo by sa povedať, že Rallye Monte-Carlo je normálnou asfaltovou súťažou zaradenou do svetového šampionátu v rally. Aby však bola takou „obyčajnou“ rally, nesmela by sa konať v januári na zasneženom a ľadovom povrchu, nemohla by trvať päť súťažných dní a nemohlo by na nej každoročne havarovať najväčšie množstvo posádok. Pred túto veľkú výzvu sa v tomto roku, už o pár dní, postaví aj česká posádka Ondřej Bisaha – Jiří Hovorka.

Rallye Monte-Carlo je pre súťažné posádky WRC každoročne najnáročnejšou súťažou. Prináša množstvo napínavých momentov a vďaka nepredvídateľnému povrchu aj nečakaných víťazov. Zvládnu ju len tí najlepší, ktorí dokážu jazdiť rýchle časy a zároveň sa udržať na trati. Na 85. ročník tejto slávnej rally sa prihlásilo 75 súťažných posádok. Okrem majstrov či vicemajstrov sveta sa budú oči slovenských a českých divákov upierať na štartovné číslo 80, ktoré ponesú Ondřej Bisaha s Jirkom Hovorkom na ich Forde Fiesta R5. Dvojica odštartuje za podpory slovenskej firmy ICARI a Ivana Mutňanského. „Ku koncu minulého roka sme absolvovali veľa súťaží a testov a to vďaka spoločnosti ICARI. Naše nadšenie vyvrcholilo rozhodnutím odštartovať na našej prvej súťaži zaradenej do majstrovstiev sveta, ktorou sa stane Rallye Monte-Carlo. Táto súťaž má samé superlatívy. Je najdlhšia, má najviac kilometrov rýchlostných skúšok, je najnáročnejšia fyzicky, psychicky i logisticky, najmenej sa na nej spí a v neposlednom rade je aj najdrahšia“, vysvetlil Ondra.

Náročná súťaž však potrebuje aj veľkú prípravu. S akými cieľmi bude česká posádka v Monte-Carle štartovať? „Máme po testoch na suchom aj mokrom asfalte a myslím si, že auto je dobre pripravené. Na snehu sa ešte budeme trochu hľadať, ale verím, že súťaž dôjdeme až do cieľa a veľa sa toho naučíme. Mám veľkú radosť z tohto projektu, lebo zoskupuje profesionálnu techniku a ľudí. Pre fanúšikov by sme chceli každý deň vysielať aktuálne správy z tréningu, súťaže či servisu, aby sme im priblížili atmosféru tejto úžasnej rally. Držte nám palce, čoskoro zažijeme sen o Rallye Monte-Carlo spoločne!“.