Ondřej Bisaha s Petrom Těšinským smerujú na Rally Nova Gorica

0
764
Šesťdielny kalendár FIA Central Rally Trophy má pred sebou predposlednú súťaž v Slovinsku. Štartovné číslo 1 ponesie na dverách zlatého Fordu Fiesta R5 česká posádka Ondřej Bisaha – Petr Těšinský.

375 ostrých kilometrov na 12 rýchlostných skúškach čaká už v najbližšie dni na súťažné posádky 7. MEHLE Rally Nova Gorica 2018. Na nenápadnú rally sa prihlásilo až 103 posádok a to z ôsmich európskych krajín. Na štarte nebude chýbať minuloročný víťaz FIA Európskej Central Rally Trophy, Ondřej Bisaha. 36-ročný český jazdec reprezentujúci ACCR Czech Rally Team sa v tejto sezóne opäť zameral na tento seriál, v ktorom si priebežne drží vedúcu pozíciu. Do absolútneho finále, ktoré sa bude konať v novembri v Portugalsku, postúpia najlepšie posádky z jednotlivých klasifikácií FIA European Rally Trophy (ERT).

„Veľmi sa tešíme, že sme v Slovinsku dostali štartovné číslo 1, je to pre nás obrovská výzva a zároveň zodpovednosť. Budeme sa snažiť obhájiť minuloročné prvenstvo v Central ERT, aby sme v záverečnom finále v Portugalsku mohli bojovať aj o absolútne víťazstvo v ERT. Chceme sa veľmi poďakovať našim partnerom a Autoklubu ČR, že nás podporili pri tomto štarte a ďakujeme našim fanúšikom za priazeň“, zhrnul jazdec.

7. MEHLE Rally Nova Gorica štartuje tento piatok 7. septembra ranným shakedownom, po ktorom bude popoludní a večer pokračovať päť rýchlostných skúšok. Sobotná etapa štartuje o deviatej hodine. Mená víťazov budú známe po 16.hodine.

Zoznam prihlásených

Zdenka Frývaldská