Prvé veľké preteky prichádzajú na SLOVAKIA RING!

0
283

Orechová Potôň, 20. marec 2015 – Okruh SLOVAKIA RING predstaví už tento víkend prvé veľké európske preteky v špičkovom relykrose. Spojenie rýchlostnej dráhy s obslužnými komunikáciami, nespevneným povrchom so skokmi prinesie množstvo vzrušujúcej akcie.

Vyše stovka prihlásených v siedmich kategóriách ponúkne na 1 250-metrovej špeciálnej trati dva akčné dni plné súbojov „telo na telo“. Kontakty sú tu viac než bežné, pričom jazdci vôbec nešetria pneumatiky, palivo, ani nárazníky. Zmeny povrchov, šmyky, skoky, precíznosť, prezieravosť a sledovanie protivníkov, ako aj stratégie kedy použiť „Joker“ kolo – o tom bude FIA Zóna strednej Európy v relykrose (FIA CEZ Rallycross Championship) na SLOVAKIA RINGu. Slovenský, maďarský aj český šampionát odštartuje práve u nás, už tento víkend.

FIA Majstrovstvá sveta v relykrose lákajú na pretekárske dráhy okrem obrovských davov fanúšikov aj slávne mená ako Sébastien Loeb, Petter Solberg, či bývalého majstra sveta F1 Jacquesa Villeneuva. Náš FIA CEZ Rallycross Championship je jeho „menšou sestrou,“ pričom prináša tucty kvalitných jazdcov aj vozidiel zo Slovenska a okolitých krajín. Vyše 500-koňové stroje s pohonom 4×4 budú v triede SuperCars skutočným lákadlom, rovnako ako vozidlá ďalších tried: Super 1600, Super Touring Cars s objemom motora nad 2000 cm3 a do 2000 cm3.

Sobotňajšie tréningy a rozjazdy vystriedajú v nedeľu posledné rozjazdy, dve semifinálové kolá a jedno veľké finále. V rozjazdách každý jazdec spraví 4 ostré kolá. V semifinále 6 jazdcov absolvuje ostré súboje v trvaní 5 kôl a rovnako aj v samotnom finále, pričom každý pretekár musí jedenkrát absolvovať predĺžené „Joker“ kolo. Kedy tak spraví, je na jeho stratégii.

Veľká šou plná stredoeurópskej špičky na SLOVAKIA RINGu – FIA Zóna strednej Európy v relykrose, už tento víkend 21. a 22. marca.

Časový harmonogram:

Sobota 21.3.2015:
11:00 – 1. voľný tréning
12:45 – 2. voľný tréning
14:30 – 1. séria rozjázd
16:30 – 2. séria rozjázd

Nedeľa 22.3.2015:
08:00 – 3. séria rozjázd
10:00 – 4. séria rozjázd
11:50 – prezentačné kolo
12.15 – semifinálové jazdy
14:30 – finálové jazdy
16:30 –slávnostné vyhlasovanie víťazov pred vstupom do riadiacej veže

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk

***
Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

Komplex SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road a užiť si relax v hoteli. Okruh SLOVAKIA RING so špičkovými parametrami patrí medzi najkvalitnejšie v Európe. Ponúka pestré možnosti využitia pre profesionálov aj amatérskych jazdcov a prináša pravidelné víkendové podujatia pre širokú verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.

Martin Trenkler