Rallye Veľký Krtíš sa vracia takmer po 30 rokoch

0
4777
Písal sa rok 1990, keď sa vo Veľkom Krtíši konal doposiaľ posledný, desiaty, ročník Rallye Veľký Krtíš. Za obnovou tejto súťaže stojí Július Bystriansky, majster automobilového športu z čias Československa a organizátor predchádzajúcich ročníkov Rallye Veľký Krtíš. Organizovaním tohtoročnej 11. Rallye Veľký Krtíš poveril Športový klub Veľké Zlievce, ktorý usilovne pracuje na jej príprave.

Deväť rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 85,2 kilometrov by malo tvoriť súťažnú časť 11. Rallye Veľký Krtíš, ktorá sa uskutoční 20. – 21. septembra 2019. Tá sa bude konať ako v poradí šiesta súťaž Majstrovstiev Slovenska v rally a štvrtá súťaž Slovenského rally pohára. Okrem toho budú jej súčasťou aj historické vozidlá a to v rámci slovenského šampionátu v rally historických vozidiel, Rally Legend a Rally pravidelnosti.

Celý program je už tradične vtesnaný do dvoch dní – piatku a soboty, aj keď voliteľné administratívne preberanie bude možné absolvovať už vo štvrtok večer. Na piatok je potom pripravené technické preberanie a obhliadka trate s večerným slávnostným otvorením súťaže. Štart sobotného programu je naplánovaný už na siedmu hodinu a cieľ pred sedemnástou hodinou.

Nájsť vhodné trate a vymyslieť kompaktný časový harmonogram trvalo niekoľko mesiacov, ale napokon sa to podarilo. Súťažnú trať bude tvoriť deväť rýchlostných skúšok na troch rôznych tratiach v okolí Veľkého Krtíša. Posádky Slovenského rally pohára majú absolvovať skrátenú trať so štyrmi skúškami.

Pre servis bolo vyčlenené parkovisko pre kamióny na Jarmočnej ulici v meste Modrý Kameň. Riaditeľstvo sa bude nachádzať v Mestskom kultúrnom stredisku Veľký Krtíš, ktoré je od servisu vzdialené tri kilometre. V jeho blízkosti bude prebiehať aj slávnostné otvorenie súťaže a vyhlasovanie výsledkov.

Zvláštne ustanovenia s tými najdôležitejšími informáciami je možné nájsť na webovej stránke sams-asn.sk, kde bolo zároveň spustené prihlasovanie súťažných posádok. Čoskoro bude aktualizovaná aj webstránka organizátora rallyvk.erc.sk.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 11. Rallye Veľký Krtíš

Časový harmonogram