Rekordný víkend WTCC na Slovakia Ringu

0
191

Orechová Potôň, 17. apríl 2016 – Motoristické podujatie roka 2016 – Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC, prilákalo na pretekársky okruh SLOVAKIA RING takmer 40 tisíc divákov.

Rekordný divácky záujem počas troch dní vyvolali vskutku dramatické a napínavé preteky, v ktorých špičkoví jazdci WTCC bojovali o body do svetového šampionátu. V Otváracích pretekoch sa z víťazstva tešil Portugalčan Tiago Monteiro na Honde Civic WTCC. Pre tohto bývalého jazdca F1 to bol ôsmy triumf v kariére vo WTCC. V dramatických pretekoch získal prvenstvo po dobre pripravenom a prekvapujúcom útoku v zákrute 8 na Maročana Mehdiho Bennaniho na Citroëne C-Elysée WTCC. Tretie miesto bral britský pretekár Rob Huff, tímový kolega Monteira z Hondy.

Hlavné preteky sa najlepšie začali pre Holanďana Nickyho Catsburga na Lade Vesta WTCC. Ten sa po výbornom štarte dostal pred Citroën Yvana Mullera, víťaza kvalifikácie. Mladý talentovaný Holanďan viedol 7 kôl, no potom naňho úspešne zaútočil José María López, úradujúci dvojnásobný Majster sveta WTCC z Argentíny. Hviezda továrenského Citroënu sa môže za dva roky v tejto kategórii motoristického športu pochváliť víťazstvami na všetkých okruhoch MS, no u nás ešte nikdy nevyhral. 5922 metrov dlhý SLOVAKIA RING sa mu konečne podarilo dobyť až dnes a mal z toho obrovskú radosť. Po štyroch pretekoch (a dvoch víkendoch) svetového šampionátu FIA WTCC je tak na čele priebežného hodnotenia pred Tiagom Monteirom, ktorý skončil v Hlavných pretekoch na 2. mieste, pred tretím Nickym Catsburgom na Lade.
Tisícky divákov si na SLOVAKIA RINGU prišlo na svoje. Nová Fan Village WTCC prinášala počas víkendu zábavu pre celé rodiny, rozhovory aj autogramiádu s jazdcami svetového i slovenského motoršportu. V sprievodných pretekoch mali fanúšikovia možnosť vidieť aj vozidlá ako Porsche 997 GT3 Cup, Lotus Elise Cup a Suzuki Swift Cup.

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk

***
Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

Komplex SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road a užiť si relax v hoteli. Okruh SLOVAKIA RING so špičkovými parametrami patrí medzi najkvalitnejšie v Európe. Ponúka pestré možnosti využitia pre profesionálov aj amatérskych jazdcov a prináša pravidelné víkendové podujatia pre širokú verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.

Martin Trenkler