Richard Gonda si v Abú Zabí vyskúša monopost GP2!

0
222

Automobilovému pretekárovi Richardovi Gondovi sa po úspešnej sezóne naskytla ďalšia príležitosť ukázať veľký talent a jazdecké umenie. Po celkovom druhom mieste v kvalitnej celosvetovej konkurencii seriálu Renault Sport Trophy a vydarených testoch vo Formule Renault 3.5 s tímom Lotus, ho čaká jedna z najväčších výziev v doterajšej kariére. V dňoch 2. a 3. decembra sa ako prvý Slovák v histórii predstaví na oficiálnych posezónnych testoch prestížneho šampionátu GP2 Series v Abú Zabí.

Okruh Yas Marina v metropole Spojených arabských emirátov bude tento víkend dejiskom záverečnej veľkej ceny Formuly 1. Na supermodernej trati si odkrútia tohtoročnú derniéru aj pretekári GP2, tradičného sprievodného podujatia kráľovnej motošportu.

Gonda sa počas dvoch testovacích dní predstaví vo farbách tímu Manor MP, známej značky vo svete elitného okruhového pretekania. Posadí sa do kokpitu monopostu Dallara-Mecachrome, ktorého osemvalcový motor s objemom 4,0 l poskytuje výkon 612 koní. Zrýchlenie z nuly na stovku zvládne do troch sekúnd a dosahuje maximálnu rýchlosť 330 km/h.

Stredajšie a štvrtkové testy ponúknu pretekárom veľký priestor otestovať si zručnosti a zžiť sa so špičkovým monopostom, ktorého konfigurácia je podobná formule 1. Jazdci tiež dostanú šancu upútať a prilákať potenciálnych partnerov z prostredia zvučných motošportových mien.

Viacero známych jazdcov sa zo série GP2 dostalo do najvyššej formulovej kategórie. Z majstrovského titulu v GP2 sa tešili napríklad Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Nico Hülkenberg či Romain Grosjean. Tohtoročným víťazom sa stal s veľkým náskokom Belgičan Stoffel Vandoorne, ktorý bude v budúcej sezóne testovacím jazdcom McLarenu.

„Veľmi sa teším z tejto príležitosti!“ raduje sa Richard Gonda. „Moja sezóna sa ešte nekončí, ale naopak graduje. Naposledy sme absolvovali testovanie Formule 3.5 s Lotusom, teraz prišla šanca vyskúšať si monopost GP2. Splní sa mi sen, a to dokonca na takej nádhernej trati ako je v Abú Zabí. Vo formule som tento rok veľa kilometrov nenajazdil, dúfam, sa do toho opäť rýchlo dostanem. Budem sa snažiť spraviť všetko pre to, aby som sa dostal do tempa a ukázal v čo najlepšom svetle. Verím, že si to užijem.“

F1.sk