RUFA SPORT na DeutschMann Rallye Trebišov v pozícii lídra

0
402
Predposledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2018 odštartuje počas nadchádzajúceho piatku a soboty v Trebišove. Slovenský RUFA SPORT Team do Trebišova smeruje v pozícii lídra priebežného poradia.

Posádka Grzegorz Grzyb a Boguslaw Browinski sa divákom 2. DeutschMann Rallye Trebišov 2018 predstavia v spolupráci so Škodou Fabia R5. Práve s týmto vozidlom, ktorého prípravu má na starosti košický MM Rally Team, dosiahli Grzyb s Browinskim na tri absolútne víťazstvá a dve druhé miesta aktuálneho ročníku slovenského rally šampionátu. Do Trebišova tak smerujú spoločne s RUFA SPORT Teamom v pozícii lídrov šampionátu s náskokom piatich bodov. Samozrejme na Rally Trebišov by radi dosiahli na ďalšie víťazstvo.

„Rallye Trebišov v minulom roku odštartovalo ďalšiu súťaž, ktorá v slovenskom rally kalendári predtým nefigurovala. Zdá sa, že minuloročná premiéra sa zdarila, keďže súťaž pokračuje aj v tomto roku. Jedinou nevýhodou je absencia nových rýchlostných skúšok. Rallye Trebišov totiž používa košické rýchlostné skúšky, ktoré síce súťažné posádky z minulosti už dobre poznajú, ale sú už dosť „obohraté“. Avyše, keď nás čaká už o mesiac a pol Rally Košice, ktorá zrejme bude mať vo svojom programe obdobné rýchlostné skúšky. Možno tento fakt o niečo vylepší tohtoročná mestská rýchlostná skúška, ktorá štartuje ešte pred slávnostným predstavením posádok na štartovej rampe. Hlavné súboje o víťazstvo budú určite prebiehať v sobotu a ja iba dúfam, že sa našej posádke bude dariť a domov si odvezieme čo možno najväčší počet bodov, ktoré by nás posunuli k piatemu titulu absolútnych majstrov Slovenska,“ povedal Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

2. ročník DeutschMann Rallye Trebišov 2018 odštartuje ako predposledné kolo slovenského rally šampionátu v dňoch 31.8.2018 a 1.9.2018 v Trebišove a jeho okolí. V pláne je absolvovať takmer 400 kilometrovú súťaž, v ktorej na súťažiacich čaká 10 rýchlostných skúšok, ale aj viac ako 90 „ostrých“ kilometrov. Štart súťaže je v piatok a meno víťaza súťaže sa dozvieme v sobotu popoludní.

Miro Majláth