RUFA SPORT smeruje s Grzybom do poľského Rzeszowa

0
529
Po výbornom treťom mieste, na ktoré dosiahla posádka RUFA SPORT Teamu na podujatí FIA ERC Rally Roma di Capitale 2018, smeruje teraz tento úspešný slovenský rally tím do Rzeszowa.

Rajd Rzeszowski, podujatie, ktoré bolo v minulosti súčasťou aj slovenských rally majstrovstiev je v tomto roku zaradené do seriálov FIA Central Rally Trophy a FIA Zóna strednej Európy v rally, no a samozrejme aj do poľských rally majstrovstiev. Ako už všetci iste viete, práve jazdec Grzegorz Grzyb v Rzeszowe vyrastal, čiže dodnes túto súťaž považuje za svoju domácu. Tunajšie trate Grzegorz Grzyb dokonale ovláda, pričom sa práve na tejto súťaži v minulosti už niekoľkokrát postavil aj na pomyselný stupienok pre najrýchlejšieho jazdca v absolútnom poradí. S obdobným cieľom sa určite Grzegorz postaví aj na štart tohtoročného 27. Rajdu Rzeszowski 2018.

„Samozrejme do každej súťaže nastupujeme s najvyššími cieľmi a inak tomu nebude ani v Rzeszowe. Auto máme dobré, tím rovnako, tak sa budeme snažiť. Viem, že to nebude ľahké, proti nám sa postaví množstvo výborných posádok, ktoré sa už v minulosti presadili aj v európskom šampionáte. No ale ako som povedal, ideme bojovať. Či sa nám to podarí, uvidíme v priebehu súťaže,“ zhodnotil Grzegorz Grzyb.

Grzegorz Grzyb síce hovoril v množnom čísle, pričom spomenul aj vozidlo, ale neprezradil nám aké to bude, ale ani to, s kým bude RUFA SPORT Team reprezentovať. Spolujazdcom bude Boguslaw Browinski, ktorého poznáme aj zo spolupráce s Grzegorzom v rámci slovenského rally šampionátu a vozidlo bude osvedčená Škoda Fabia R5 z dielní košického MM Rally Teamu.

„Nemáme dôvod nič meniť. Spolupráca medzi Grzegorzom a Boguslawom je výborná, Škoda Fabia R5 je rovnako perfektná a mechanici MM Rally Teamu neustále dokazujú, že vozidlo vedia pripraviť po technickej stránke naozaj špičkovo. Verím, že aj v Rzeszowe sa bude našej posádke dariť rovnako dobre ako na ostatných súťažiach v tomto roku,“ doplnil Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

27. Rajd Rzeszowski 2018odštartuje v dňoch 9. – 11.8.2018 v poľskom Rzeszowe a jeho okolí. Organizátor pre zúčastnené súťažné posádky pripravil trať o celkovej dĺžke takmer 560 kilometrov, pričom v tomto počte je zahrnutých aj jedenásť rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke takmer 180 kilometrov. Štart súťaže je plánovaný na 19:00 hodinu 9.8.2018 a cieľ na 11.8.2018 od 17:30 hodiny.

Miro Majláth