RUFA SPORT Team vo Valmeze zahájil sezónu 2019

0
132
Slovenský RUFA SPORT Team odštartoval sezónu na 38. Kowax Valašská Rally 2019 ôsmym miestom absolútneho poradia, pričom na štarte sa stretla nesmierne silná konkurencia z celého bývalého Československa, vrátane továrenského tímu.

RUFA SPORT s posádkou Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel a vozidlom Škoda Fabia R5 sa zameral predovšetkým na Majstrovstvá Slovenska v rally 2019, pričom mu v rámci ich úvodného podujatia sezóny patrilo jedno druhé a jedno tretie miesto absolútneho poradia.

Rovnako ako v minulých sezónach, aj v tej aktuálnej, súťažné posádky zaradené do slovenského rally šampionátu bodujú samostatne podľa jednotlivých súťažných dní. V rámci úvodného podujatia sezóny, čiže 38. Kowax Valašskej Rally 2019, boli súťažné dni dva, čiže aj počet bodov bol dvojitý. To bol dôvod prečo hovoríme, že Grzegorz s Jakubom vybojovali na jednej súťaži striebro, aj bronz.

„Bola to krásna súťaž, jazdilo sa veľmi rýchle, bolo tu veľa technických miest, kde bolo treba dávať veľký pozor. S umiestnením som spokojný. Bola to moja prvá súťaž v sezóne a na jej začiatku som bol dosť stvrdnutý. Špička išla naozaj veľmi rýchle, ja sa budem musieť do Rally Tatry poriadne rozbehnúť a zrýchliť. Do slovenského šampionátu sme získali štyridsaťšesť bodov, patrí nám druhá priečka v priebežnom absolútnom poradí, čo nie je zlé. Myslím, že to bude nádherná, ale aj poriadne napínavá sezóna,“ zhodnotil Grzegorz Grzyb po úvodnom podujatí slovenského rally šampionátu.

Rovnako s úvodným podujatím sezóny bol spokojný aj manažér slovenského RUFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman: „Druhé a tretie miesto v slovenskom šampionáte na začiatok sezóny nie je zlé a ja som spokojný. V priebežnom absolútnom poradí našej súťažnej posádke patrí bodovo druhé miesto čo tiež nie je zlé. Musíme sa skvalitniť a zrýchliť. Sezóna sa iba rozbieha a nás čaká ešte dlhá cesta do finále. Rád by som poďakoval MM Rally Teamu a iným za perfektnú prípravu vozidla Škoda Fabia R5 a samozrejme partnerom tímu.“

O tom, kde a kedy sa slovenský RUFA SPORT Team a jeho posádka Grzegorz Grzyb a Jakub Wróbel na rally tratiach opäť predstaví, vás samozrejme budeme informovať. Jedno je isté, slovenský rally šampionát pokračuje druhým kolom počas prvého májového víkendu v Poprade na Rally Tatry.

Miro Majláth