SK DER Rally Team: Prekvapenia na Auto Show

0
475
K záveru sezóny neodmysliteľne patrí Auto Show. Uvoľnená atmosféra, dobrá nálada a veľká zábava, poďakovanie partnerom a priateľom, často aj hodnotenie minulej a testovanie techniky na budúcu sezónu. To všetko sa dá očakávať v termíne 2. až 3. novembra 2018 na Slovakia Ringu.

V princípe ako všetko, aj zmenené trate si našli svojich fanúšikov, ale aj odporcov. Touto zmenou sa však organizátori snažili sprístupniť toto podujatie pre čo najširšiu motoristickú rodinu, čo by v konečnom dôsledku mali oceniť všetci.

Z pohľadu SK DER Rally Teamu sú však oveľa podstatnejšie veci, ako hodnotenie výberu rýchlostných úsekov. Sú to novinky, ktoré by mohli veľa prezradiť o plánoch na sezónu 2019. A že sa nejedná iba o nejaké kozmetické úpravy, posúďte sami. Prvá štartujúca posádka – Roman Odložilík a Martin Tureček na R5-ke. Že klasika? Určite… Ak by to bola Fiesta. Roman s Martinom sa ukážu v ŠKODE Fabia R5, s ktorou plánujú absolvovať celú budúcu sezónu.

Druhou dvojicou DER-ákov sú Jozef „Ďodi“ Béreš s Lukášom Šintalom. Majstrovské Mitsubishi síce na Ringu bude, ale Ďodi s ním nepôjde. Či si to vypýtali fanúšikovia, vymodlila posádka alebo vyplakali servisáci, to je úplne jedno. Podstatné je, že sa chalani predstavia na FORDE Fiesta R5. Či to bude iba na Auto Show, alebo táto technika ostane v Ďodiho rukách aj v budúcej sezóne? Nechajte sa prekvapiť.

Jedno Mitsubishi LancerEvolution IX na štarte pod SK DER Rally Teamom predsa len uvidíme. Skúsený slalomár Dominik Benček si vedľa seba posadí Michala Tešlu. Aj keď sa nejedná o ich rely premiéru, stále je to skôr o zberaní skúseností, zručností a hlavne o zohraní sa posádky.

Počasie hádam vydrží a do práce ísť nemusíme. Ak si medzi povinnosťami nájdete čo i len minimálnu možnosť dostať sa na Slovakia Ring, určite tak spravte. Okrem SK DER Rally Teamu sa tu predstaví množstvo ďalších, zaujímavých posádok a vozidiel. A nezabudnite, NO BÉREŠ NO FUN.

Peter Baran
SK DER Rally Team