Slovák európskym šampiónom na SLOVAKIA RINGu!

0
164

Najväčší a najvýznamnejší európsky seriál v driftovaní Monster Energy King of Europe pozná svojich absolútnych víťazov. S rekordným počtom 80 vozidiel sa na SLOVAKIA RINGu rozhodovalo o majstrovskom titule. Novým európskym šampiónom sa stal Košičan Norbert Kováčik.

Posledné preteky Monster Energy King of Europe 2015 na okruhu SLOVAKIA RING priniesli množstvo ostrých súbojov, ale aj kolízií. Nájazdová rýchlosť 200 km/h, tesné odstupy medzi duelantmi, mraky dymu spod pneumatík a skvelé výkony zabávali počas uplynulého víkendu až 9 500 divákov. Tí si okrem veľkého finále vychutnali aj „akrobatickú jazdu zručnosti medzi prekážkami“ pod názvom Gymkhana.

Košičan Norbert Kováčik sa do finále kategórie ProSeries síce nedostal, no podobne skončil aj jeho najväčší konkurent Izraelčan Adam Frank. Noro si tak k jednému titulu vicemajstra mohol konečne pripísať aj svoj prvý titul „Kráľa Európy“: „Sú to skutočne neopísateľné pocity. Je to tiež absolútny vrchol v tomto športe a som rád, že som titul priniesol na Slovensko. Som veľký bojovník za motoršport a drift špeciálne, preto pevne dúfam, že sa u nás táto disciplína znovuzrodí a získa takú podporu, ako v okolitých krajinách. SLOVAKIA RING mám veľmi rád. Tentokrát som bol pod veľkým tlakom a napriek snahe zabojovať o čo najlepšiu pozíciu mi preteky nevyšli. Konečný výsledok v šampionáte to však nezmenilo, takže sa tomuto titulu nesmierne teším,“ povedal po pretekoch Noro Kováčik.

Vicemajstrom sa stal Adam Frank a tretí v šampionáte najvyššej ligy ProSeries skončil Maďar Szilveszter György. Samotné finálové jazdy na SLOVAKIA RINGu vyhral Poliak Bartek Stolarski pred Talianom Francescom Contim, tretí bol Nemec Joe Hountondji. Ceny najlepším jazdcom odovzdal zakladateľ tohto športu, legendárny Japonec Keijči Cučija.

Šampionát Monster Energy King of Europe zavíta na SLOVAKIA RING aj budúci rok. Tohtoročnú motoristickú sezónu na okruhu uzatvorí tradičná rely Auto Show, 13. a 14. novembra.

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk

***
Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

Komplex SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road a užiť si relax v hoteli. Okruh SLOVAKIA RING so špičkovými parametrami patrí medzi najkvalitnejšie v Európe. Ponúka pestré možnosti využitia pre profesionálov aj amatérskych jazdcov a prináša pravidelné víkendové podujatia pre širokú verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.

Martin Trenkler