Slovak National Hill Climb Team uspel aj na Rally Lubeník

0
572
Jedno druhé a jedno štvrté miesto v triede patrilo v rámci 10. Enipro Rally Lubeník 2018 súťažným posádkam Slovak National Hill Climb Teamu.

Vlado Hudy s Jarom Frischom odštartovali na tejto jubilejnej súťaži s Hondou Civic TypeR. V priebehu prvých troch rýchlostných skúšok, ktoré sa jazdili na rýchlostnej skúške Peklo už v piatok večer dokázali Vlado s Jarom zajazdiť síce tretie časy, v priebežnom poradí triedy 8 však prenocovali na druhej priečke. V sobotu pridali ku tomuto výkonu dve prvé miesta, dve druhé a dve tretie. Vo finále im za tento skvelý výkon v hodnotení celej 10. Enipro Lubeník 2018 patrilo druhé miesto v rámci triedy 8.

„Na rýchlostných skúškach Peklo nám súperi, ktorí sú tu doma dosť utiekli. Predsa len je to jedna z najťažších slovenských rýchlostných skúšok a výhoda domáceho prostredia je v takomto prípade na nezaplatenie. Ostalo nám teda bojovať o druhé miesto, čo sa nám aj darilo. Bolo to síce iba o päť desatín sekundy, ale aj to sa počíta. Som spokojný, super sme si zajazdili a odmenou nám boli ďalšie veľmi potrebné body do priebežného hodnotenia,“ zhodnotil Vlado Hudy po súťaži.

Pekný výkon podala na lubeníckych tratiach aj druhá posádka Slovak National Hill Climb Teamu, Roland Pecuch a Viktória Dudášová. Spoločne s vozidlom VAZ 2107 sa postavili v triede 6 bojovať oproti podstatne modernejším vozidlám špecifikácie R2. Po trojici úvodných rýchlostných skúšok prenocovala posádka na peknom treťom mieste v triede 6, žiaľ v sobotu ich poriadne potrápila porucha bŕzd vďaka ktorej už strácali na súperov veľmi veľa času.

„Už v prvej sobotňajšej rýchlostnej skúške nám „odišli“ brzdy. Žiaľ, v jednej sekcii sa išli naraz až štyri rýchlostné skúšky kde sme túto poruchu nevedeli odstrániť, čiže sme išli opatrne. V servise sme poruchu ako sa zdalo odstránili, no na rýchlostke sme zistili, že auto stále dobre nebrzdí. Je z toho štvrté miesto v triede, čo ma mrzí, ale sme v cieli a to je podstatné,“ doplnil po prejdení cieľovej rampy Roland Pecúch.

Ďalšie kolo seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally 2018 odštartuje až počas posledného augustového a prvého septembrového dňa v Trebišove.

Miro Majláth