Szvoboda, Neugebauer a Michek sa o výhru na MX OPEN 2018 v Mníšku nad Hnilcom poriadne popasovali

0
385
Mníšek nad Hnilcom 26.8.2018:V Mníšku nad Hnilcom bolo v poslednú augustovú nedeľu pekne horúco. A nebolo to počasím. Vidina výhry nového automobilu Ford Fiesta prilákala na štvrté podujatie seriálu MX OPEN – Majstrovstvá Slovenska v motokrose 2018, množstvo výborných medzinárodných jazdcov a veľa zvedavých divákov.

Trocha pod mrakom, z rána aj dážď urobili z trate ideálne miesto na tvrdé súboje do poslednej sekundy. Kľúče od auta na konci dňa mohol zobrať len jeden, adeptov však bolo niekoľko. Nakoniec to bol BenceSzvoboda z Maďarska, ktorý sa stal najrýchlejším jazdcom podujatia a za to si odniesol aj náležitú odmenu. Záznam z Mníška nad Hnilcom si môžete pozrieť na DIGI SPORT 5 v utorok, 4.septembra o 20:35.

FOX holeshoty pre Micheka, Szobodu Chetnického a Hugyecza
Finančné prémie pre najlepších štartérov podujatia venoval aj v Mníšku nad Hnilcom711 ShopZone- distribútor značky FOX na Slovensku. Tento krát sa neopakovalo ani jedno meno a v prvej zákrute sme videli vždy niekoho iného. V MX OPEN to bol Martin Michek (CZE) a Bence Szvoboda (HU),zatiaľ čo v kategórii MX2 si holeshoty rozdelili Erik Hugyecz (HU) a Gabril Chetnickyi (POL).

MX OPEN – najhorúcejšie súboje až do konca – ako to vlastne dopadlo?
Po prvej finálovej jazde by sa mohlo zdať, že jasným favoritom bude BenceSzvoboda, skúsený pretekár, ktorý má na svojom konte niekoľko titulov majstra Európy či tituly z Nemecka, Rakúska, Maďarska a Čiech. Po holeshote v prvej jazde pred seba už nikoho nepustil, súboje a diali za jeho chrbtom medzi Michekom a Neugebauerom. Poriadne zábavné to začalo by v druhej jazde, kde dal hosleshotMichek, chvíľu viedol, no na skoku ho to nakoplo a ako sám povedal „ kľúče od auta som v tej chvíli zahodil do blata.“ a pokračoval: „Ipřes tento pád jsemse nevzdal dve kola mi tedy trvalo než jsemsesrovnal a zkusiljsemještězabrat a nedat to zadarmo dokoncejsemse dostal za Filipa ale chyběl mi čas na to ho předjet a ještě k tomu jsemměl v posledním kole už sicelehčí druhy pád. Smolař nedele ? ale úsměv mi zůstávájelikozjsempřijel zdravý a bez zranění. Závody byli velmi pekne sice to vypadalo na cely den v dešti ale umoudrilosepocasi a na finálové jízdynepršelo.“

Stupienok víťazov teda vyzeral takto: BenceSzvoboda na prvom, Filip Neugebauer (Osička MX team) na druhom a Martin Michek na treťom mieste. Tomáš Šimko preteky nedokončil kvôli pádu, z ktorého vyšiel bez vážnejších zranení.

MX2 opäť ovládol Martin Krč
Suverénne najrýchlejší Martin Krč si svoje miesto na čele vždy vydobyl v priebehu jedného kola. Aj keď holeshoty patrili Hugyeczovi a Chetnyickému, vždy sa mu podarilo dostať sa pred nich. Dvakrát si svoje druhé miesto zastal aj Gabriel Chetnickyi (OrionRacing team) z Poľska a tretiu priečku získal František Smola z Čiech. Erik Hugyecz skončil na zemiakovom štvrtom mieste.

Juniori v tom majú jasno, prekvapenia sa nekonali
Výsledková listina kategórie MX Junior 125 naozaj ničím neprekvapila. Na jej vrchu svietilo meno MertinVenhoda (CZE), presne tak ako na všetkých ostatných od začiatku sezóny. Druhé miesto patrilo jeho krajanovi JiřímuHendrychovi a tretie Tomášovi Švirákovi, tak isto z Čiech.

Ako cez kopirák je to aj u starších juniorov v kategórii MX2 JUNIOR, ibaže v slovesnom garde. Svoje víťazstvá si zbiera suverénne Jozef Posluch ( 711 Popper MX team), druhý bol Samuel Struk a tretie miesto patrilo Jaroslavovi Dubóczimu (FordSzilcarRacing Team).

V Mníšku si povedali svoje českí veteráni
Kategória mladších veteránov od 40 do 50 rokov, MX4, patrila ZdeňekoviPučálovi (CZE) a veteránom po 50tke, MX4+, diktoval tempo Roman Majer (CZE).

Predposledná zastávka seriálu MX OPEN bude na staronovej trati vo Veľkých Uherciach 16.9.2018

Vo Veľkých Uherciach jazdcov prekvapí facelift trate, ktorú si zobral pod patronát svetový staviteľ tratí, GregAtkins. Organizátori už finišujú s prípravami a trať nebude určite jediným prekvapením. Jazdci po Mníšku už určite zrátavajú body a hodiny matematiky budú pokračovať, keďže do konca sezóny zostávajú už len dve podujatia. Najbližšie vo Veľkých Uherciach 16.9. a veľké finále bude v Šenkviciach 7.10.2018.

• Video z Mníška nad Hnilcom: https://www.facebook.com/MXOPENSK/videos/287726558706191/
• Viac info o seriály MX OPEN na www.mxopen.sk
• Kompletné výsledky MX OPEN: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/

Autor ts: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková
Autor foto: Martin Petrulak (FotoMaPe) a Dávid Adamkovič