Tidemand podpísal zmluvu s tímom Škoda Motorsport!

0
167

Potvrdené! 24-ročný švédsky talent Pontus Tidemand podpísal zmluvu s českým továrenským tímom Škoda Motorsport! Spoločne so svojím spolujazdcom Emilom Axelssonom absolvujú svoj debut na prvom podujatí FIA Asia-Pacific Rally Championship 2015 na Novom Zélande.

„Na túto výzvu sa naozaj teším. Som nesmierne hrdý na to, že moje meno sa nachádza na oficiálnom zozname jazdcov Škoda – veď Škoda je jednou z najúspešnejších značiek na rally. Roky som čakal na takúto šancu  a urobím všetko z hľadiska výkonu i rozvoja, aby som dosiahol pre Škoda Motorsport dobrý výsledok“, povedal mladý jazdec. Dohoda s touto automobilkou je pre Pontusa veľkým krokom vpred a určite mu pomôže v jeho ďalšej kariére. 

Ako povedal riaditeľ Škoda Motorsport, Michal Hrabánek, mladá dvojica má jeho plnú podporu: „Náš tím sa už môže pochváliť titulom majstrov v ázijsko-pacifickom šampionáte vďaka Kopeckému i európskemu titulu vďaka Lappimu. Aby sme zaistili ďalšie skvelé výsledky do budúcnosti, rozhodli sme sa k sebe vziať veľmi talentované duo Tidemand – Axelsson. Pevne veríme v ich mimoriadné kvality. Koncom roka máme v pláne nasadiť aj nové vozidlo Fabia R5 do tohto šampionátu APRC“.