Úspešné Francúzsko pre Ambruz Racing

0
158
Prvé podujatie FIA Hill Climb Championship 2019 je za nami. Hostiteľom bol technický náročný pyrenejský kopec pri francúzskej obci Saint Jean du Gard.

Zaujímavosťou je, že trať Course de Cote cu Col St Pierre, ako sa oficiálne nazývajú tieto preteky, absolvujú aj cyklisti v rámci Tour de France. 5,08 kilometra, prevýšenie 346 metrov s množstvom zákrut – to je stručná charakteristika toho, s čím bojovala aj slovenská posádka Ambruz Racing.

Aj keď sa Francúzi vyznačujú pohostinnosťou, v organizácii to občas vie zaškrípať. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Výsledkom bol našťastie iba časový sklz a nazvime to „intenzívna“ komunikácia medzi činovníkmi. Vplyv na výkon Petra Ambruza, ktorý štartoval na svojom Mitsubishi Lancer Evolution IX, to však nemalo. Ciele pred pretekmi boli hneď dva a ozaj neboli skromné. Prvý bol umiestnenie do tretieho miesta v skupine N4. Teda doniesť domov pohár z tohto európskeho podujatia. Vzhľadom k časom z minulosti bol ten druhý oveľa ambicióznejší. Pokoriť hranicu troch minút.

Foto: Ambruz Racing / FB

Najlepší výsledok tréningovej jazdy bol viac ako 3 minúty a 5 sekúnd. Nebol by to Peter, ak by to neprijal ako výzvu, ktorá ho nakopla na maximum. Prvá súťažná jazda znamenala vylepšenie tohto času na číslo, ktoré bolo vzdialené od trojminútovej hranice iba dve desatinky. Výsledok? 3,00,209. Áno, zlepšenie oproti tréningu o viac ako 5 sekúnd, a to sa nedá hovoriť o tom, že by tréning „vypustil“. Stanovená „trojková“ méta však ostala nepokorená. Veľké finále prišlo v druhej meranej jazde. 2,59,970 a v celom tíme zavládla spokojnosť. Súčet časov oboch súťažných jázd bol 6,00,179, čo znamenalo stupeň víťazov.

Ambruz Racing, Peter Ambruz a jeho Mitsubishi Lancer Evolution IX naplnili všetky stanovené ciele. Z prvého podujatia doviezli na Slovensko pohár, body za tretie miesto do celkového hodnotenia európskeho šampionátu FIA Hill Climb Championship 2019 a pokorenie hranice troch minút na tejto trati. Peťo zhodnotil, že auto má pripravené výborne a v ďalšej príprave na preteky sa bude sústrediť hlavne na seba. Veď kopce „klopú na dvere“. Už 26. až 28. apríla čakajú Ambruz Racing tvrdé súboje v rakúskom Rechbergu.

Peter Baran
Ambruz Racing