V cieli Enipro X. Rally Lubeník aj pohárové posádky

0
893
Slovenský rally pohár a Regionálny rally pohár tvorili dve doplňujúce klasifikácie na Enipro X. Rally Lubeník. Posádky, ktoré v týchto pohároch štartovali, by sa mali skráteným programom pripraviť na prestup do veľkého šampionátu. A mnoho z nich naozaj aj dosahovalo časy hodné prestupu.

Pre posádky Slovenského rally pohára pripravili organizátori rovnakú trať, ako mali absolvovať v sobotu aj posádky Majstrovstiev Slovenska. Šesť rýchlostných skúšok bolo pre nich mimoriadne náročných, pretože boli rôzneho povrchu a tvorili ich rôzne nástrahy. Ako prezradil samotný víťaz SRP, Pavol Spišák, takúto súťaž ešte nejazdil. „Je pre nás naozaj radosť stáť na bedni. Som nesmierne šťastný, lebo je super na Žigule dojazdiť takéto preteky s vyťahanou šotolinou, horizontmi, skokmi, ostrými zákrutami, na brzdy i dole kopcom. Auto už v závere nebrzdilo, ale nejako sme to dotiahli až do cieľa.“ Pre bratskú posádku je táto radosť o to väčšia, že to bola len tretia veľká súťaž, ktorú absolvovali. Navyše ich náskok pred druhou posádkou bol vyše jednej minúty.

Na druhom mieste skončila dvojica Rastislav Zvalo – Martin Vician na Citroene Saxo. Aj táto posádka sa určite tešila zo svojho výsledku, pretože sa často potýkajú s technickými problémami. Tretie miesto patrilo Milanovi Strakovi s Jánom Mašlejom na Forde Escort. Do cieľa SRP dorazilo 8 posádok z 13 odštartovaných.

Regionálny rally pohár je tzv. treťou ligou, a preto jeho posádky absolvovali ešte kratšiu trať so štyrmi skúškami. Na štart nastúpili štyri posádky a tieto štyri aj dorazili do cieľa záverečnej skúšky. Jedna z nich však neprišla na cieľovú rampu, a tak klasifikované boli len tri dvojice. Víťazstvo získali Peter Bednár s Róbertom Radnótym na Mitsubishi Colt pred Štefanom Kubackom s Janou Kubackovou na Honde Civic CRX a Petrom Kaššaiom s Richardom Dachom na Renaulte Clio.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník Enipro X. Rally Lubeník