V cieli IX. Rally Lubeník aj všetci poháristi

0
239

Na štart deviateho ročníka Rally Lubeník sa postavili okrem posádok hlavného šampionátu aj dvojice Slovenského rally pohára. Ich trať obsahovala šesť rýchlostných skúšok s meranou dĺžkou 40 kilometrov. Stupne víťazov obsadili čisto východoslovenské posádky.

Rally v Lubeníku bola pre dvojice SRP štvrtou súťažou z tohtoročného šesťdielneho kalendára. Vyrovnané výsledky v priebežnom hodnotení predpovedali, že o súboje a zaujímavé momenty nebude núdza ani na tejto rally. Na štarte sa zišlo skromné množstvo, iba šesť posádok, z ktorých jedna odstúpila ešte tesne pred štartom. Zvyšných päť absolvovalo všetky skúšky a prišli šťastne až na cieľovú rampu.

Absolútne víťazstvo získali v týchto náročných podmienkach Moldavčania Roland Pecúch a Viktória Dudášová, ktorí zvládli najlepšie jazdu na suchej i mokrej trati. „Na posledné dve rýchlostné skúšky sme obuli suché pneumatiky, ale začalo pršať, takže to bol na nich veľký boj. Museli sme tlačiť, lebo sme mali náskok len 6 sekúnd. Auto vydržalo aj keď sme ho dokončili na poslednú chvíľu. Zadok nám stále šmýkal, stratili sme dosť sekúnd vo vracákoch, ale inak sa dalo. Bolo to natesno, ale napokon to vyšlo, takže sme radi“, zhrnul Roland, ktorý sa vďaka tomuto víťazstvu posunul do čela priebežného poradia pohára. Na druhom mieste dorazili do cieľa Tuhrinčania Igor Plichta s Michalom Svatom na Citroene Saxo. „Trate boli veľmi pekné. Na vode sa mi išlo ťažšie, ale mali sme mokré gumy, takže sme dokázali chlapcov trochu stiahnuť a bojovať s nimi. S výsledkom sme spokojní, ale Roli išiel dnes naozaj perfektne, takže si zaslúžil vyhrať.“ Tretiu priečku získala posádka zo Spišsskej Novej Vsi, Tomáš Polovka s Danielom Turcsányim. „Išlo sa nám super. Škoda toho počasia, ale aj také sú preteky. V Lubeníku sú stále pekné trate, takže sme sa tešili. Veľká škoda, že sme nemali v triede s kým bojovať.“

Prvé miesto v objemovo najslabšej triede RP1 a zároveň štvrté miesto absolútne patrí dvojici Marek Králik – Milan Králik na Škode Felicia. „Trate sa nám páčili, ale počasie vôbec nie. Výber pneumatík nám raz vyšiel, raz nie, poslednú sekciu sme išli na suchých, takže to nám nevyšlo. Auto fungovalo skvele, ale prvá skúška nám veľmi nevyhovovala, lebo auto nemalo na to stúpanie výkon.“ S technickými problémami bojovali počas celého dňa Róbert Revák s Antonom Volákom. Napokon do cieľa dorazili na piatom mieste. „Súťaž bola perfektná, ale celé preteky sme bojovali s problémami. Odišiel nám tretí prevodový stupeň a do kopca to bolo veľké trápenie a od štartu išlo auto vždy na tri valce. Trate boli pekné, určite by sme radi išli aj viac kilometrov, ale pri dnešných problémoch nám stačila aj táto dĺžka“.

Zdenka Tamášová
Tlačový tajomník IX. Rally Lubeník

Zdieľať na facebooku