V Klečenove prekvapil Marek Špavelko

0
858
Súčasťou seriálu MTE Cup sú každoročne aj dve súťaže organizované občianskym združením jmv motorsport. Tie sa konajú v Košickom Klečenove a v Čakanovciach. V polovici mája sa uskutočnila prvá z nich, ktorá slávila už svoj siedmy ročník a to pod názvom L Racing Amatér Rallye Košický Klečenov.

Trať v Klečenove nie je dlhá ani krátka. Pre amatérske posádky, ktoré v seriáli MTE Cup štartujú, je taká akurát. Ak by sme to mali spočítať, tak obsahuje približne deväť zákrut a šesť spomaľovacích retardérov. Spomenúť musíme aj zákrutu v cieli, ktorá sa každoročne stane osudným miestom pre minimálne jedného jazdca a tak tomu bolo aj tento rok u Gabiho Tamása. Našťastie si to odniesla len náprava. Na tomto ročníku bolo však rozhodujúcim faktorom počasie. Od rána bolo pod mrakom, potom pršalo, potom na chvíľu svietilo slnko a v zápätí zas pršalo. To všetko sa udialo v priebehu piatich hodín. Po štarte tretej súťažnej jazdy dokonca prišla taká búrka, že organizátori museli celú jazdu zrušiť. Traťou tiekla voda a nebolo bezpečné v súťaži pokračovať. Na vyhlasovaní víťazov sa znovu vyjasnilo a ocenení si tak mohli vychutnať potlesk svojich súperov a fanúšikov.

Absolútnym víťazom na trati Košický Klečenov – Borda sa stal Marek Špavelko na Mitsubishi Lancer Evo VI. Ten bol v prvej jazde síce až druhý, za Marekom Pazderákom, no v druhej jazde zrýchlil a dokázal si vybudovať náskok troch sekúnd. Druhý skončil spomínaný Pazderák na podobnom vozidle. Tretie miesto v absolútnom poradí si už po niekoľkýkrát v poradí vybojoval Patrik Kecer na Peugeote 306. Štvrtý skončil Martin Hlaváč na BMW M3 a piaty Roland Pecúch na Lade 2107. Spomenieme aj siedme miesto, ktoré prekvapivo obsadila Škodovka 100L Rallye Norberta Šupa.