V treťom kole Norex winter show najrýchlejší Spišákovci

0
161

Túto sobotu sa na letisku pri Komárovciach uskutočnilo 3. kolo Norex Winter Show 2014/2015. Aj keď vládlo studené počasie, ktoré doplnili občasné dažďové kvapky, o adrenalínové zážitky a zaujímavé momenty nebola núdza.

Organizátori Norex Winter Show ani po tretíkrát nesklamali a pre svojich jazdcov pripravili na 28. február 2015 opäť skvelé preteky. Trať na letisku pri Komárovciach je všetkým síce dobre známa, no pripraviť sa dá na milión spôsobov a každá jej obmena je zaujímavá. Tentokrát si na nej súťažiaci odjazdili až štyri kolá, pričom celkové výsledky tvoril súčet všetkých dosiahnutých časov. Prvé miesto si spočiatku „uchmatol“ Miro Jakub, ktorému tunajšia trať mimoriadne vyhovovala a rovnako aj jeho vozidlu Opel Corsa. Až tri kolá za sebou dokázal držať oboch bratov Spišákovcov, no v poslednom kole prišla zmena. Miro zhoršil svoj čas a presunul sa z prvého miesta na tretie miesto absolútneho poradia. Absolútnym víťazom sa napokon stal Števo Spišák pred svojím bratom Paľom.

Krásne súboje viedli jazdci vo všetkých kategóriách. Radosť pozerať bola na krajšie polovičky štartového poľa, ktoré zamiešali aj celkovým poradím. Celkovo sa ich zišlo šesť a najlepšou z nich bola Jarka Schmiedtová, ktorá získala aj druhé miesto v objemovej triede do 1600 ccm. So svojimi súpermi si ľahko poradil aj Miroslav Bonk na Seate Ibiza, ktorého na pretekoch nezvykneme vídať veľmi často za volantom. O to je jeho víťazstvo cennejšie. Pochvalu si však zaslúžia aj večné „dvojičky“ Miloš Komenda a Tomáš Valušek, pretože obaja dabléri sa dnes postavili na stupne víťazov. V objemovo slabších zadokolkách dnes obsadili bedňu samé Škodovky, ktoré riadili Braňo Kováč, Oskar Šaláta ml. a Ondrej Rolík. V silnejších zadokolkách sa tešili Spišákovci pred Mariánom Macejom.

Výsledky

Trieda P1
1. Miroslav Jakub, Opel Corsa
2. Jaroslava Schmiedtová, Renault Clio
3. Rudolf Soboľ, Suzuki Swift

Trieda P2
1. Miroslav Bonk, Seat Ibiza
2. Miloš Komenda, Peugeot 106
3. Tomáš Valušek, Peugeot 106

Trieda S 4×4
1. Ladislav Rišpán, Suzuki Baleno

Trieda Z1
1. Branislav Kováč, Škoda 100
2. Oskar Šaláta ml., Škoda 105
3. Ondrej Rolik, Škoda 120

Trieda Z2
1. Štefan Spišák, Lada 2101
2. Pavol Spišák, Lada 2101
3. Marián Macej, BMW 318

Ženy
1. Jaroslava Schmiedtová, Renault Clio
2. Petra Karičková, BMW E30
3. Otília Vaňová, Lada VFTS

Junior
1. Dávid Nagy, Lada 2105
2. Barbora Kováčová, Lada 2107