Veľká cena SR, už budúci víkend!

0
194

Naše najtradičnejšie národné okruhové podujatie nebude chýbať ani tento rok. Počas víkendu 21. – 23. augusta 2015 si našu rýchlostnú dráhu už po šiestykrát od otvorenia okruhu vychutnajú špičkoví slovenskí a stredoeurópski jazdci, ako aj diváci.

Čakajú nás napínavé šprintové preteky, hodinová vytrvalosť, sprievodné seriály a celkovo nabitý program.

Stredoeurópska špička s cestovnými, GT vozidlami a formulami sa pobije o pohár ESET, body do Majstrovstiev Slovenska a prestížnu FIA Trofej stredoeurópskej zóny (FIA CEZ Trophy).

Najsilnejšie vozidlá GT3 uvidíme v rukách našich špičkových jazdcov ako Štefan Rosina (BMW Alpina GT3), alebo Miro Konôpka (Saleen
S7 a Porsche GT3 Cup S). Popri nich sa o najvyššie priečky pobijú ďalší jazdci na vozidlách Porsche či Ferrari.

Vozidlá najvyššej kategórie D4+2000 uvidíme okrem voľných tréningov a kvalifikácií aj v dvojici šprintových pretekov a jedných vytrvalostných.

Medzi našimi legendami nebude chýbať ani Julo Konček (Vauxhall Vectra) spolu s ďalšími, a to v divízii D4 do dvoch litrov objemu motora. Nabitý víkendový program určený tradične pre celé rodiny doplnia aj vyrovnané a napínavé „pohárové“ seriály ESET TWC, Swift Cup Europe, RCM Cup a samozrejme monoposty divízie D2 a D3.

Vyvrcholením nedeľného programu budú exhibičné jazdy, kedy sa po prvýkrát na slovenskom okruhu predvedie aj originál monopost Formuly 1! Bude ním monopost Toro Rosso STR1 rakúskeho tímu Top Speed s motorom Cosworth V10 z roku 2006. Výnimočnosť tohto stroja spočíva najmä v jedinečnom zvuku vyše 900-koňového vysokootáčkového desaťvalcového motora z čias, kedy Formula 1 dosahovala historicky najvyššie rýchlosti (vyše 370 km/h). Monopost bude pilotovať skúsený rakúsky pretekár Ingo Gerstl (víťaz seriálov BOSS GP a
EuroBOSS, bývalý testovací jazdec F1 a tréner niekoľkých pilotov F1).

Okrem formuly 1 potešia divákov aj exhibičné jazdy monopostu kategórie GP2 (4 l motor V8), z ktorej vzišli hviezdy ako Nico Rosberg či Lewis Hamilton.

V neposlednom rade sa na trati SLOVAKIA RINGU ukáže aj náš formulový pretekár Richard Gonda, jazdiaci v súčasnosti v seriáli Renault Sport Trophy.

Vstupenky: http://www.slovakiaring.sk/online-predaj/vstupenky/

Viac info:
http://www.slovakiaring.sk/novinky/detail/velka-cena-sr-preteky-cestnych-automobilov/