Veľké finále King of Europe pozná víťazov

0
169

Finále európskeho seriálu v driftovaní King of Europe rozdalo na okruhu SLOVAKIA RING trofeje pre víťazov aj nového majstra.

Napínavé súboje s jazdou v šmyku pri vyše 170-km rýchlosti dnes zavŕšilo veľké finále. Obhajca minuloročného titulu Košičan Noro Kováčik (BMW M6) napokon nepostúpil do semifinále a v šampionáte mu patrí absolútne 4. miesto.

Novým „kráľom“ Európy pre rok 2016 je Holanďan Remmo Niezen (BMW E30). Druhý skončil András Molnár z Maďarska a tretí Adam Kerenyi, taktiež z Maďarska.

Finálový duel ProSeries zvládol najlepšie Nemec Joe Hountondji (Nissan S13 Pick Up), ktorý preteky na SLOVAKIA RINGU vyhral pred druhým Bulharom Krasimirom Stefanovom a tretí skončil Bartosz Stolarski z Poľska.

Posledným diváckym podujatím bude Auto Show, ktorá tradične ukončí našu motoristickú sezónu 11. a 12. novembra.

***
Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING
SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

Komplex SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road a užiť si relax v hoteli. Okruh SLOVAKIA RING so špičkovými parametrami patrí medzi najkvalitnejšie v Európe. Ponúka pestré možnosti využitia pre profesionálov aj amatérskych jazdcov a prináša pravidelné víkendové podujatia pre širokú verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.