Víťazstvo z Lubeníka putuje opäť do Poľska

0
564

Šesť rýchlostných skúšok na dvoch tratiach absolvovali v sobotu 27. júna 2015 súťažné posádky VII. Rally Lubeník. Spomedzi 65 posádok sa z prvého miesta v absolútnom poradí už po piatykrát tešili Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom.

Príjemné počasie, nie príliš horúce a ani studené, sprevádzalo 7. ročník obľúbenej Rally Lubeník. Preteky odštartovali v piatok podvečer slávnostným štartom, na ktorom nechýbalo veľké množstvo divákov i zástupcov médií. V sobotu boli ukončené prejazdom cez cieľovú rampu, ktorú si ako absolútni víťazi najviac užili Poliaci Grzyb s Hundlom. Na svojom Forde Fiesta RS WRC vyhrali až päť zo šiestich rýchlostných skúšok. Spokojnosť s výsledkom neskrýval ani samotný jazdec: „Preteky boli super. Podarilo sa nám tu už po piatykrát vyhrať. Ako vždy hovorím, táto rally je naša obľúbená a jej rýchlostné skúšky nám skvele sedia. Máme najlepší tím na Slovensku, skvelé auto a bojujeme o titul majstrov. Už sa tešíme na ďalšiu súťaž, na ktorú budeme dobre pripravení“. Druhé miesto so stratou 15 sekúnd získali bratia Jaro a Erik Melichárekovci na Forde Fiesta RS WRC, ktorí vyhrali aj jednu rýchlostku. „Bol to tuhý boj až do poslednej rýchlostnej skúšky plný emócií. Pravdepodobne sme urobili viac chýb ako Grzyb a to najmä na druhej RS, ktorá nám úplne nesadla. Zasúťažili sme si dobre, s druhým miestom sme spokojní a v Tatrách zabojujeme o najvyššiu pozíciu“. Tretie miesto patrilo takmer celý deň Jozefovi Bérešovi so Zoltánom Répásom, no po štvrtej RS ich zradila technika a na tretí „pódiový“ stupienok tak vystúpili Tomáš Ondrej s Adamom Gomorim. Posádka sa predstavila na svojej novej Škode Fabia WRC: „Zvykal som si na auto, treba na ňom ešte zapracovať, ale postupne sme zrýchľovali, čo sa ukázalo na výsledkoch. Páčilo sa nám tu a sme veľmi spokojní“, prezradil jazdec.

Miesta mimo stupňov víťazov získali ďalšie dve posádky na vozidlách WRC. Štvrtú priečku si vyjazdili Tomáš Kukučka s Radom Moznerom na Subaru Impreza WRC a piatu priečku Igor Drotár s Vladom Bánocim na Citroene DS3 WRC. „Bol to krásny deň plný dojmov. Naše auto fungovalo výborne, spolujazdec skvele a ja som sa snažil ísť čo najlepšie. Je veľmi ťažké preladiť z kopcov na rally, vždy chvíľu trvá, kým si zvyknem. V ťažkej konkurencii sme skončili na piatom mieste, sme veľmi spokojní“, zhodnotila prešovská rally legenda. Z českých posádok boli aj tentokrát najrýchlejšími Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou na Škode Fabia S2000, ktorí sa umiestnili na šiestom mieste a zároveň vyhrali triedu 2. V triede 3 si víťazstvo odniesli Vlasto Majerčák s Michaelou Vejačkovou na Mitsubishi Lancer Evo IX. „Päťky“ tentoraz patrili Poliakom Rafalovi Pochlopieňovi s Bartekom Wartrobom na Opli Astra a „šestky“ Tomášovi Fuskovi s Jakubom Slovákom na Peugeote 208 R2. V triede 7 sa z prvého miesta tešili Peter Šablatúra s Lukášom Antalíkom na ich Škode Felicia, v triede 8 poľská posádka Slawomir Kurdys – Michal Kasina na Honde Civic Type-R a v triede Open zvíťazili Juraj Urbaník s Vierou Urbaníkovou na Škode Fabia. Medzi historickými vozidlami došiel do cieľa len Jozef Béreš st. s Vojtechom Bačinským na ich krásnej Mazde Savanna RX7.