Vlado Hudy v Poprade opäť na stupňoch víťazov

0
242

Košická posádka Vlado Hudy – Zdenka Tamášová si po peknom druhom mieste z májovej prešovskej rally zopakovala svoj štart na nedávnej Rallye Tatry. Ani tentoraz sa jej nevyhli drobné problémy, no dokázala sa s nimi vysporiadať a odniesť si opäť výborný výsledok.

Jednou zo súťaží rally, ktorá má na Slovensku svoju dlhoročnú tradíciu, je Rallye Tatry. V kalendári Majstrovstiev Slovenska nechýbala ani tento rok a znovu priniesla nádherné rýchlostné skúšky v ešte krajšom prostredí pod slnečnými Tatrami. Po roku sa sem vrátil aj košický jazdec Vlado Hudy, po ktorého pravici sedela Zdenka Tamášová. Zdolať nástrahy tatranských tratí sa rozhodli na Honde Civic Type R.

Rallye Tatry odštartovali pre posádku v piatok podvečer prejdením cez slávnostný štart na Námestí sv. Egídia v Poprade. Odtiaľ sa pobrali do servisu a čoskoro aj na štart nočnej rýchlostnej skúšky v centre mesta. O výbornú atmosféru sa starali stovky divákov, ktorí lemovali takmer celú trať a užívali si prejazdy svojich obľúbencov. V triede 5, v ktorej Vlado so Zdenkou štartovali, sa zišlo až 8 súťažných posádok. Aj to bolo veľkou motiváciou pre Košičanov, ktorí chceli zabojovať o čo najlepší výsledok. „V zozname prihlásených sme boli deviati, napokon sme odštartovali ôsmi. Deväť či osem, bolo to úplne jedno, pretože v každom prípade sme pre dobrý výsledok museli poriadne zatiahnuť. To sa nám podarilo hneď na okruhu, kde sme si vyjazdili druhé miesto”, prezradila spolujazdkyňa. Aj keď radosť bola veľká, bolo jasné, že jedna skúška o ničom nerozhodla. Rallye Tatry totiž v sobotu pokračovali ďalšími šiestimi RS na náročných tratiach.

Sobota bola rozdelená na tri sekcie po dve skúšky. Poradie sa od úvodu dňa neustále menilo. Košičania sa zo začiatku pohybovali okolo štvrtého miesta, za čo mohli aj zjazdené brzdové doštičky. Tie sa podarilo v servise našťastie zohnať. „Bola to opäť taká akčná rally. Ako sme v Prešove dvakrát menili defekt, tu sme dvakrát menili doštičky – v prvom servise zadné a v druhom servise predné. Až posledné dve rýchlostky boli také istejšie, keď sme sa na brzdy mohli naozaj spoľahnúť”, objasnila Zdenka.

Dve záverečné rýchlostné skúšky vyniesli posádku z priebežného tretieho na druhé miesto v triede 5 a 24. miesto celkového poradia. Dosiahli teda úplne rovnaký výsledok ako tomu bolo na Rally Prešov a domov odchádzali spokojní, čo potvrdil aj jazdec: „Na trate Rallye Tatry som sa veľmi tešil, najmä na tieto veľmi pekné asfaltové rýchlostky bez dier. Počas obhliadky trate ma prekvapilo veľké množstvo prírodných retardérov, ale pri súťaži to už malo niečo do seba a bolo to navyše zaujímavé aj pre divákov. Išlo sa mi veľmi dobre, aj keď hneď na okruhu sa ukázali problémy s prehrievaním bŕzd. V sobotu sme vymenili doštičky aj kvapalinu a aspoň v závere sme mohli konečne ísť na plno. Tatry boli veľmi rýchle a náročné na výdrž techniky aj jazdcov, ale bola to asi najkrajšia súťaž v sezóne“.