Vydarená sezóna 2014 v Ciro Racing Teame

0
590

Ciro Racing Team sa v roku 2014 predstavil naozaj vo výbornom svetle. Jeho jazdci i posádky sa môžu pochváliť skvelými výsledkami v rally i pretekoch do vrchu.

Sezóna 2014 bola v hodnotení Slovenského rally pohára veľmi zaujímavá. Ešte v polovici sezóny to vyzeralo tak, že bratská posádka Kamil Švec a Erik Švec má „našliapnuté“ k svojmu historickému úspechu. Aj napriek problémom na domácej súťaži v Lubeníku, sa totiž po skvelých umiestneniach z Miskolc Rally a Rally Prešov, nachádzala na priebežnom prvom mieste absolútneho poradia pohára i svojej triedy P2. Ďalšie dve podujatia však všetko zmenili. „V úvode sezóny sa nám vyhýbali technické poruchy, dobre sme si zajazdili a tešili sa z pekných výsledkov. Na rad však prišiel domáci Lubeník, ktorý sme odjazdili s vytečenou brzdovou kvapalinou a hneď po ňom Košice, kde sme najprv na prejazde dostali defekt a súťaž sme tak museli odjazdiť na záložných pneumatikách a napokon nám ešte prestal fungovať aj V-tec“, prezradil Kamil Švec aj čosi k 40. Rally Košice.

Dvojica sa napriek tomu nevzdala a stratu bodov chcela dohnať na záverečnej súťaži, ktorou boli Rally Tatry. Na troch rýchlostných skúškach v hmle si posádka vyjazdila skvelé 2. miesto spomedzi 18 posádok. Ani to jej však na najväčších súperov nestačilo. Dvojica napokon skončila na 2. mieste v triede P2 a 3. mieste absolútneho poradia Slovenského rally pohára. „V konečnom dôsledku som so sezónou spokojný, lebo autu sme neublížili. Zatiaľ netuším čo nás čaká v roku 2015, ale rád by som poďakoval celému Ciro Racing Teamu za možnosť reprezentovať tento tím, mojej rodine a všetkým, ktorí nás podporovali“, zhrnul revúcky jazdec.

Všestranným jazdcom bol v roku 2014 Peter Deak. Za Ciro Racing Team absolvoval jednu rally a dvoje pretekov automobilov do vrchu. Svoju sezónu odštartoval na rozdiel od Švecovcov trochu smolne a to na domácej L Racing VI. Rally Lubeník, kde ho po oba súťažné dni zo súťaže vyradila prasknutá poloos. Náhradou za rally mal byť Dobšinský kopec zaradený okrem slovenského šampionátu aj do Majstrovstiev Európy. Aj keď konkurencia bola vysoká, jazdec sa nedal zahanbiť a potvrdil svoje výborné umiestnenie z tréningových jázd. „Boli to moje prvé preteky do vrchu a myslím, že vcelku úspešné. V každej jazde som sa zlepšoval o pár sekúnd, čo ma veľmi tešilo a nakoniec to vyšlo na druhé miesto“, zhrnul Peťo, ktorý v zbieraní úspechov pokračoval na kopci v Čiernom Balogu. Svoje umiestnenie vylepšil a na do vtedy neznámej trati dokázal aj napriek mokrému povrchu zvíťaziť. „V Balogu sa mi veľmi páčilo, bola tam príjemná atmosféra, krásne prostredie a skvelá trať. Chvíľu mi trvalo, kým som si kopec zapamätal, je totiž oproti Dobšinej dosť rýchly, ale za to veľmi pekný a náročný. Po prvýkrát som dokonca jazdil kopec aj na vode“. Jazdec napokon absolvoval aj preteky na Ostrej Lúke a zo sezóny 2014 si odniesol absolútne víťazstvo v triede A do 2000 ccm.

Ďalšími dvomi „kopčiarmi“, ktorí v minulom roku reprezentovali Ciro Racing Team, boli Štefan Bolaček a Jaroslav Boldiš. Prvý menovaný sa predstavil na dvojpretekoch v Hutoch a v Čiernom Balogu, no aj na európskom Dobšinskom kopci. Z piatich súťažných dní si odniesol všetky priečky od prvej až po štvrtú, no keďže viac pretekov už neabsolvoval, v celkovom hodnotení mu patrí štvrté miesto triedy N do 2000 ccm. Jaroslav Boldiš strávil polovicu sezóny dolaďovaním motora a prípravou svojho Seatu Ibiza do triedy dvojlitrov v Slovenskom kopcovom pohári. Pomedzi to sa stihol previezť na troch pretekoch, z ktorých najlepšie umiestnenie získal hneď na úvodných Oždianskych serpentínach a to krásnu druhú priečku.

Svoju úspešnú sezónu zavŕšil Ciro Racing Team na novembrovej Autoshow Slovakiaring. Na rozlúčke so sezónou pre licencovaných jazdcov ho výborne reprezentoval Peter Deak, ktorý si na vozidle Mitsubishi Lancer Evo IX odniesol v silnej konkurencii triedy 3 skvelé tretie miesto.

Tím tak celkovo absolvoval v rally i pretekoch do vrchu 15 podujatí a vo výsledkových listinách sa rozhodne nestratil. Za tieto skvelé výsledky poďakoval aj manažér tímu, Pavol Cireň: „Náš tím dosiahol v sezóne 2014 naozaj výborné umiestnenia, za čo musím poďakovať našim skvelým jazdcom a samozrejme reklamným partnerom, bez ktorých by sa nám nepodarilo tieto výsledky dosiahnuť“.