Na 11. Rallye Veľký Krtíš s 52 posádkami

0
2244
Už ani nie týždeň zostáva do štartu obnovenej Rallye Veľký Krtíš. Na súťaž sa prihlásilo 52 posádok zo Slovenska, Česka a Poľska.

11. Rallye Veľký Krtíš sa uskutoční už 20. – 21. septembra. Na jej štart by sa malo postaviť spolu 52 súťažných dvojíc, z toho 34 v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally, 3 v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally historických automobilov, 2 v Rally pravidelnosti, 11 v Slovenskom rally pohári a 2 posádky Rally školy.

S najnižšími štartovnými číslami sa rovnako ako v Trebišove predstavia posádky na tých najrýchlejších vozidlách Škoda Fabia špecifikácie R5 s prioritou ASN. S jednotkou to budú Grzegorz Grzyb s Jakubom Wrobelom a s dvojkou ich najväčší súperi Martin Koči s Radovanom Moznerom. Od začiatku sezóny sa striedajú na najvyššom stupienku, avšak bližšie k titulu majstrov majú zatiaľ Poliaci. Trojku na dverách ponesú Roman Odložilík s Martinom Turečkom, štvorku Peter Gavlák s Emilom Horniačkom a päťku Fabii uzavrú Igor Drotár s Imrichom Ferenczom.

Tomáš Konečný a Matúš Lejko zostávajú naďalej verní svojmu Subaru WRX Sti, s ktorým zatiaľ vedú aj v priebežnom hodnotení triedy 3 slovenského šampionátu. Po tomto vozidle sú v zozname ešte ďalšie tri R5-ky. Dva Fordy Fiesta R5 budú riadiť Karel Trněný so spolujazdcom Václavom Pritzlom a Richard Čech s Róbertom Čechom. Poslednú Fabiu spomínanej špecifikácie R5 by mal predviesť nováčik Michal Žiak, ktorého poznáme z pretekov do vrchu.

V triede 6 uvidíme navrátilca Martina Kysuckého na Forde Fiesta R2T19. Už teraz sme veľmi zvedaví, ako si mladý, ale rýchly jazdec, poradí po dlhšej prestávke s vyjazdeným Martinom Koišom na Forde Fiesta alebo s Kamilom Švecom, ktorý si postupne zvyká na Peugeot 208 R2. V päťkách to vyzerá na zaujímavý súboj Vlada Hudyho na Renaulte Clio s Lukášom Fránom na Citroene DS3 R3T, ktorí sú v priebežnom hodnotení veľmi blízko za sebou. Zaujímavým konkurentom im môže byť český jazdec Martin Sopúch na Forde Escort Maxi Kit. V dvanástkach máme dva diesle a to Seat Ibiza Petra Šablatúru a Seat Leon Františka Fuska.

Na peknú štartovku to vyzerá aj v Slovenskom rally pohári, kde je každá trieda obsadená dvomi až piatimi posádkami. Absolvovať rally školu by chceli vo Veľkom Krtíši dve dvojice – domáci Kevin Menyhért s Dušanom Morháčom a Ladislav Mokráň s Júliusom Kováčom. Oboch dobre poznáme z amatérskych súťaží a teší nás, že by chceli postúpiť do „vyššej ligy“.

Kompletný zoznam prihlásených a harmonogram technického preberania sú zverejnené na webstránke súťaže www.rallyvk.erc.sk.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 11. Rallye Veľký Krtíš