Slovak National Hill Climb smeruje do Zaluže

0
557
Po úvodnom kole slovenských kopcových majstrovstiev, ktoré sa konalo v rakúskom Rechbergu, smeruje počas nadchádzajúceho víkendu Slovak National Hill Climb Team na druhé a tretie kolo. To sa bude konať na podujatí 44. Bieszczadski Wiścig Górski 2018 v poľskej Zaluži.
foto: J.Pisch

Celkovo päť jazdcov a päť rozdielnych pretekárskych vozidiel. To všetko predvedie bratislavský Slovak National Hill Climb Team v rámci druhého víkendu Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2018 v poľskom meste Zaluž. Práve tu sa bude konať druhé a tretie kolo už spomínaného šampionátu, pričom vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu bude o body do seriálu FIA IHCC, FIA CEZ, ale aj GSMP a MSR bojovať Peter Ambrúz v spolupráci s Mitsubishi Lancer EVO IX.

V rovnakých šampionátoch bude chcieť čo najviac bodov vybojovať aj Tomáš „Srnka“ Ondrej s monopostom Tatuus PY 012. Vladimír Hudy s Hondou Civic TypeR vyskúša rovnako všetky spomínané šampionáty s výnimkou GSMP. Posledným jazdcom so súdobým vozidlom vo farbách Slovak National Hill Climb Team sa predstaví Peter Salon, ktorý tu bude bojovať iba o body v rámci slovenského šampionátu. Na záver sme si nechali Mira Čiliaka, ktorý je jediným Historikom v spomínanom tíme. A práve v Zaluži bude mať Miro možnosť pridať ďalšie body do seriálu FIA Historik Hill Climb Championship, ale aj FIA CEZ, či do slovenských a poľských historických majstrovstiev.

Podujatie 44. Bieszczadski Wiścig Górski 2018 štartuje v dňoch 13. – 15.5.2018 na trati neďaleko poľskej Zaluži. Náročná trať, ktorú už slovenskí jazdci z minulých rokov dôverne poznajú má dĺžku 4688 metrov a stúpanie 5,78 %. O tom, ako sa darilo reprezentantom Slovak National Hill Climb Teamu na spomínaných pretekoch vás budeme informovať po ich ukončení.

Miro Majláth