Vstupujeme do finále

0
433
Áno, presne tak. Mladú trebišovskú DeutschMann Rallye by sme mohli označiť aj ako vstup do finále Majstrovstiev Slovenska v rely. A túto skutočnosť si zrejme uvedomujú aj organizátori, ktorí okrem viac ako 90 kilometrov meraných úsekov pripravili pre trebišovčanov aj bohatý sprievodný program.

Pre skúsených borcov, ako sú Ďodi Béreš a Luki Šintal, nebudú rýchlostné skúšky neznáme. Jedná sa väčšinou o tie „košické“, aj keď pripravený mestský okruh je novinka. Lukáš k tomu povedal: „Som nesmierne rád, že sa organizátori inšpirujú úspešnými súťažami, snažia sa pre posádky a divákov spraviť čo najatraktívnejšiu súťaž. Trebišovská rely je mladá rely, ale vzhľadom na organizačný tím a partnerov tu vidím veľký potenciál. Za to im už teraz ďakujem.“

Ďodi stiahol na trebišovsko-košické RS-ky aj svojho otca. Ten, po problémoch na Barumke, si príde napraviť chuť a ukázať sa divákom so svojimi neodmysliteľnými parťákmi – Vojtom Bačinským a Mazdou 323 4WD. Podľa pravidiel sú prihlásený v triede HK2, ale skúsenosti hovoria, že budú naháňať oveľa novšie a modernejšie stroje.

SK DER si pripravil pre východniarov jedno veľké prekvapenie. Ford Fiesta R5, Roman Odložilík, Martin Tureček. Fanúšikovi rely netreba predstavovať ani jedného z tejto trojice. Slovo dalo slovo a Roman už testoval na DeutchMann. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako zasiahne medzi borcov, bijúcich sa každý bodík v majstrovstvách.

Tak, ako sa organizátori jednotlivých podujatí Majstrovstiev Slovenska v raly snažia robiť maximum pre zachovanie a rozvoj súťaží, tak sa aj SK DER Rally Team bude snažiť pripraviť pre divákov vždy čo najkrajší zážitok. Ale bez divákov, bez patričnej pozornosti médií, bez Vás všetkých je to vždy o čosi ťažšie.

SK DER Rally Team Vás preto srdečne pozýva na druhý ročník DeutschMann Rellye Trebišov. Tešíme sa na Vás a Vašu podporu.

foto: Jakub Hanzelka / Instagram

Peter Baran, SK DER Rally Team