11. Rallye Veľký Krtíš vyhrali Martin Koči s Radovanom Moznerom

0
1363
Rallye Veľký Krtíš má za sebou svoju úspešnú obnovu! Víťazstvo na 11. ročníku získali Martin Koči s Radovanom Moznerom na Škode Fabia R5.

Deväť rýchlostných skúšok na trati dlhej 85 kilometrov pripravili organizátori 11. Rallye Veľký Krtíš na sobotu 21. septembra 2019. Na štart sa postavilo spolu 48 posádok Majstrovstiev Slovenska v rally a Slovenského rally pohára, z ktorých do cieľa dorazilo 37. Posádky, ktoré odstúpili, postretli väčšinou technické problémy. Samozrejme, že sa vyskytli aj výjazdy mimo trate, ale tie sa našťastie obišli bez zranení. Súťažiacim prialo krásne počasie s poslednými letnými lúčmi, ale už s jesennými teplotami.

foto: Martin Paľov

Najlepšie výsledky počas celého dňa dosahovala košická posádka Martin Koči – Radovan Mozner. Dvojica vyhrala všetky rýchlostné skúšky okrem jednej, ktorú vyhrali jej súperi. „Je pre mňa veľká cťou vyhrať túto súťaž, lebo toto prostredie je mi dosť blízke z detských čias. Veľmi sa teším, nečakal som, že tu niekedy budeme jazdiť. Myslím si, že celý tím podal skvelý výkon a to je podstatné“, zhrnul jazdec víťaznej posádky. Náskok tejto dvojice činil v celkovom súčte časov až 30 sekúnd. Sčasti sa na tom podpísali technické problémy Poliakov Grzegorza Grzyba s Jakubom Wrobelom. „Ďakujeme organizátorom za prípravu tak krásnej súťaže. Rýchlostné skúšky boli rýchle, vyskytli sa aj drobné chybičky, ale pri tak dlhej dobe, čo sa tu preteky nerobili, sa to dá odpustiť. Mali sme technickú poruchu s diferenciálom, takže Martin nám odskočil a už sme nemali šancu ho dohnať. Súboj pokračuje, posledná súťaž je pred nami, takže budeme bojovať až do konca.“ Po tejto súťaži je medzi posádkami v celkovom hodnotení bodový rozdiel 20 bodov, takže presne ako Grzyb povedal, o majstroch sa rozhodne až o mesiac v Košiciach.

Tretiu priečku si z Krtíša odniesli Peter Gavlák s Emilom Horniačkom, pre ktorých to bolo doposiaľ najlepšie umiestnenie v tejto sezóne. Na ďalších dvoch miestach skončili české posádky Roman Odložilík s Martinom Turečekom a Karel Trněný s Václavom Pritzlom. Do desiatky najrýchlejších vozidiel sa zaradil aj Ford Fiesta R2T dvojice Martin Kysucký – Rudolf Kouřil, ktorá bola najrýchlejšou „dvojkolkou“.

Celkové výsledky sú aktuálne dostupné na webstránke vysledky.srs.sk a po ich potvrdení budú zverejnené aj na oficiálnej webstránke organizátora www.rallyvk.erc.sk.

foto: Zdenka Frývaldská

Neoficiálne výsledky TOP10:
1. Koči – Mozner, Škoda Fabia R5 39:00,9
2. Grzyb – Wrobel, Škoda Fabia R5 +0:30,0
3. Gavlák – Horniaček, Škoda Fabia R5 +1:46,5
4. Odložilík – Tureček, Škoda Fabia R5 +1:48,2
5. Trněný – Pritzl, Ford Fiesta R5 +2:04,6
6. Čech – Čech, Ford Fiesta R5 +3:43,5
7. Drotár – Ferencz, Škoda Fabia R5 +3:58,2
8. Konečný – Lejko, Subaru WRX Sti +4:35,7
9. Špavelko – Lieskovcová, VW Polo Proto +4:54,7
10. Kysucký – Kouřil, Ford Fiesta R2T +5:03,5

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 11. Rallye Veľký Krtíš